* REKLAMLAR

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Gönderen Konu: RHODE İSLAND RED  (Okunma sayısı 3314 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

14 Şubat 2012, Salı - 14:04

atila aydın

• Ziyaretçi
RHODE İSLAND RED
« : 14 Şubat 2012, Salı - 14:04 »
Facebook Facebook'da Paylaş Twitter Twitter'da Paylaş

Ticaretini yapmadıgım bir tavuk cinsi...o yüzden rahatlıkla yazıyorum ilk görenler ATAK gibi...köy tavuguna benziyor...diyebilir çünkü bende öyle dedim :)Fakat yakından beslediginizde Rhode islandın asaleti hiç bir tavukta yoktur Rhode island kendi başına ayrı bir kaledir ve eminimki süs tavugunun yumurtacı kategorisinde Light sussex ile Rhode islandın arasına hiç bir tavuk giremiyecektir ..bu ikilinin Tahtına hiç kimse göz dikemiyecektir...yakında Türkiyede show kalitesinde Rhode islandlar yetişecektir Tavugu hiç görmeyenler bunun neresi show hayvanı diyebilir kısacası şunu söyleyim RHODE İSLAND BESLEMEDEN ANLAŞILMAZ....karekteristik özelligi olarak Tüm tavuk ırklarından sakindir bulundugu her ortama eyvallah der...Tavuk kesemiyen hiç beslemesin :)Çünkü Rhode island yürürken bile bakanın iştahını kabartır BUFALO sürüsü gibi....elinde bulunduranlar mutlaka sahip çıksın

Yanıtla #114 Şubat 2012, Salı - 21:51

mire

• Ziyaretçi
Ynt: RHODE İSLAND RED
« Yanıtla #1 : 14 Şubat 2012, Salı - 21:51 »
küçük bir sürpriz yapacağım galiba, geçen gün Tarım Bakanı Başdanışmanı Emin Güven bey in konuğuydum kendisinden tae üzerinden rhode island istedim... isteğime olumlu cevap aldım ,Ankara çok soğuk olduğu için getirtmek istemedik,günü bana kaldı, bu defa Ankaraya tekrar gidince teslim alacağım... eh o zaman çoğaltıp dağıtırız... Tabi ki en kötü yanı uzun bir otobüs seyahatini göze almam gerekecek.... malum uçağa o kadar tavuk ve civcivi aldıramayız, herhalde....

Yanıtla #214 Şubat 2012, Salı - 22:07

Sercan MADEN

• Prof Üye
  • Üye ID: 647
  • KULUÇKA DÜNYASI TÜRKİYE'NİN ÖZGÜR PAYLAŞIM FORUMU
« Yanıtla #2 : 14 Şubat 2012, Salı - 22:07 »
küçük bir sürpriz yapacağım galiba, geçen gün Tarım Bakanı Başdanışmanı Emin Güven bey in konuğuydum kendisinden tae üzerinden rhode island istedim... isteğime olumlu cevap aldım ,Ankara çok soğuk olduğu için getirtmek istemedik,günü bana kaldı, bu defa Ankaraya tekrar gidince teslim alacağım... eh o zaman çoğaltıp dağıtırız... Tabi ki en kötü yanı uzun bir otobüs seyahatini göze almam gerekecek.... malum uçağa o kadar tavuk ve civcivi aldıramayız, herhalde....

Hadi hayırlısı hocam  :) :)
77 Yalova

Yanıtla #314 Şubat 2012, Salı - 22:12

atila aydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2012, Salı - 22:12 »
Ömer hocam bence hiç düşünmeyin ve bir an önce gidin alın çok isabetli bir hareket olur

Yanıtla #414 Şubat 2012, Salı - 22:48

ismetb

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2012, Salı - 22:48 »
Atila hocam, senin rhode resimleri mi? inşallah yeni kümesimde baharda bende de bunlardan olacak..:)

Yanıtla #515 Şubat 2012, Çarşamba - 19:51

Ramazancagan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 15 Şubat 2012, Çarşamba - 19:51 »
Metin AKALP Bey'den 2 tavuk bir horoz şeklinde satın almıştım yumurtaya başladılar, çok sakin hayvanlar; yanlarına gidiyorum, dokunuyorum kesinlikle benden rahatsız olup da kaçmaya falan çalışmıyorlar.

Yumurtalarından 30 kadar makineye koydum, çıkarlar mı büyütebilir miyim bilmiyorum artık...

Yanıtla #615 Şubat 2012, Çarşamba - 20:30

atila aydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 15 Şubat 2012, Çarşamba - 20:30 »
Ramazan bey çok güzeller keşke civciv almadan önce bunların karma aşılarını yaptırsaydın ozaman çok daha saglıklı bir sürü elde ederdin...çevre ve iklim koşullarına bakma inan bunlar caterpillar çokda saglıklı görünüyorlar üretmekten korkma

Yanıtla #715 Şubat 2012, Çarşamba - 20:36

Ramazancagan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 15 Şubat 2012, Çarşamba - 20:36 »
Uyarınız için teşekkürler Atila Bey. Büyük olasılıkla aşıları yapılmışmıştır ama ne olur ne olmaz deyip evime geldiklerinde hem 4'lü aşı hem de ölü yalancı veba aşılarını yaptım.

Yanıtla #815 Şubat 2012, Çarşamba - 21:01

atila aydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 15 Şubat 2012, Çarşamba - 21:01 »
Sevindim Ramazan bey Bunlar Olganüstü Rhode İslandlar Her türlü emegi boşa çıkarmaz Ben bunların Türkiyeyi istila edecegine eminim

Yanıtla #915 Şubat 2012, Çarşamba - 21:14

Erol İçmek

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 15 Şubat 2012, Çarşamba - 21:14 »
......
Yumurtalarından 30 kadar makineye koydum, çıkarlar mı büyütebilir miyim bilmiyorum artık...

Çıkarlar abim, büyütürsün abim bizlerde de paylaşırsın abim benım 8)

Yanıtla #1015 Şubat 2012, Çarşamba - 21:21

Ramazancagan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 15 Şubat 2012, Çarşamba - 21:21 »
Teşekkür ederim Erol Bey:) İnşallah başarılı olabilirim.

Yanıtla #1115 Şubat 2012, Çarşamba - 21:24

Erol İçmek

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 15 Şubat 2012, Çarşamba - 21:24 »
Teşekkür ederim Erol Bey:) İnşallah başarılı olabilirim.
Vallahi benim şüphem yok abim ;) :) :)

Yanıtla #1215 Şubat 2012, Çarşamba - 21:32

Muhammet Ali TEMEL

• YÖNETİCİ
  • Prof Üye
  • Üye ID: 235
  • Www.KuluckaDunyasi.Com
« Yanıtla #12 : 15 Şubat 2012, Çarşamba - 21:32 »
Ramazan ßey Nasip olursa vakti geldığinde sizden yumurta isticem
Malawi Akvaryumu

İKAMET :Kastamonu
MAİL :m.ali.temel_@hotmail.com
İLETİŞİM : 0542 617 63 59

Yanıtla #1315 Şubat 2012, Çarşamba - 23:36

Nafiz ÇOLAK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 15 Şubat 2012, Çarşamba - 23:36 »
Hocam gördüğüm kadarıyla ırkının özelliklerini taşıyorlar inşallah bu yıl fazlaca üretirsiniz.
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2012, Çarşamba - 23:54 Gönderen: Nafiz ÇOLAK »

Yanıtla #1415 Şubat 2012, Çarşamba - 23:50

AHMET BULUT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 15 Şubat 2012, Çarşamba - 23:50 »
ramazan hocam   çok  iyi  bir kişiden alışveriş yapmışsınız  METİN AKALP çok iyibir hobicidir  tam hobici  hemde  sonuca ulaşamadan  satış hayali ile  yaşamaz işini çok iyi  yapar    seramada  kendisini ispatlamış   yegane  hobicidir  kendisi  ile    ne samiyetim ne  merhabam var ama  takip ettiğim gözlemlediğim  budur  çok farklıdır kendisi  ben inanıyorum onun daha çok süprizleri vardır alıntı resimlerlerle  milleti oyalamaz

Yanıtla #1520 Şubat 2012, Pazartesi - 10:44

turgay düzgün

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 20 Şubat 2012, Pazartesi - 10:44 »
Ramazan bey inşallah hayırlısıyla sağlıklı büyütürsünüz hem damızlıklarınızı hemde civcizlerinizi..