Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

ahsap kulucka makinasi

Başlatan ayhan, 26 Kasım 2013, 12:37:17

« önceki - sonraki »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap   

saklama kabi gibi yatik kullanmak istiyorum kactane lamba ve kac watt olmali arti fan 2 tane taksam sorun olurmu onerilerinizi bekliyorum tesekkurler Mesajı Paylaş

• Gösterim 11,555 
  • El Yapımı Kuluçka Makineleri
  • 20 Yanıtlar

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap Mesajı Paylaş

Sandık çok güzel görünüyor. Ben bu sandığı civciv büyütmek için kullanmayı tercih ederdim. İlle de kuluçka makinası yapmak isterseniz bir iki ikazım olacak size. Kapağı üstte bırakırsanız ısınan hava üstte olacağı için kapağı çevirmek için açtığınızda direk bütün ısısı kaçacaktır. İki fan kullanmanız faydalı olacaktır. İki kenara havayı emip sandık kenarına çarptırıp dağıtan bir fan sistemi kullanışlı olabilir.

Nem konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz malum ahşap ta nem emme sıkıntısı olacaktır.
Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com

nem kon usunda size katiliyorum ama malzeme kaliteli asiri bir nem kaybi olacagini sanmam fanlari yan taraflarami takayim birde kactane lamba ve kac watt olmali lambalari kapagami yoksa yan tarafami  taksam.Valla ilyas abi bastan benimde aklima geldi civciv buyutme icin kullansam diye ama bu dolabin 2 kati buyuklugunde bir dolab daha var  :) onu kullancam.Birde ilyas abi dolabi yatik kullanmamin amaci cevirme isinden pek anlamiyom sirf bu yuzden nasil bisey yapsam acaba cok kararsizim Mesajı Paylaş

Bencede nem konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.Ayrıca iyi bir yalıtımda gerekli.Malum tasarruf. tahminen 100 lt falan galiba kutu.3-4 adet 20 watlık ampul yeterli olacaktır kanımca. Mesajı Paylaş
*Yay gibi eğri olup elde tutulmaktansa ok gibi doğru olup uzaklara atılmayı tercih ederim.

*Başarı azimle yapılan her işin sonucudur.

*El yapimi kuluçka makinası hakkında her şey.

www.kuluckadunyasi.com
aalsay_1980@windowslive.com

yatik olarak kullancam lambalari kapaga mi yoksa yan taraflarami koysam fan lar yan duvarlarami yapsam acaba? Mesajı Paylaş

[IMG]http://i44.tinypic.com/w05cv7.jpg[/img] Mesajı Paylaş
*Yay gibi eğri olup elde tutulmaktansa ok gibi doğru olup uzaklara atılmayı tercih ederim.

www.kuluckadunyasi.com

Sanırım bu şema bir fikir oluşmasına vesile olur. Mesajı Paylaş

www.kuluckadunyasi.com

Şekil biraz Robot kafasına benzedi ama anlaşılırdır umarım. :D :D Mesajı Paylaş

www.kuluckadunyasi.com

fanlari yana takayim birde fambalari bunu anladim  :) altta su kabi lambalari kapaga monte edip ortaya fan taksam fani kapaga ufletsem digerinide yana taksam sol at tarafada su kabini koysam nasil olur Mesajı Paylaş

http://k1311.hizliresim.com/1h/v/uxgkt.jpg

boyle bisey yapsam nasil olur Mesajı Paylaş

Bence yumurtaların yerde olması uygun düşmez. Bir miktar da olsa havada olması iyidir.Yerdeki su kabınında sizin ihtiyacınız olan nemi sağlayabileceğini sanmıyorum.
çevirmeyi elle yapacaksaınız oda ayrı bir sıkıntı. Çünkü Kapağı açıp yumurtaları elle çevirip birde geri kapatana kadar ısı ve nem kaybına sebep olabilir.Çevirmeyi mümkünse otomatik yada yarı otomatik, yani dıştan kapağı açmadan yapmanız daha makul olur diye düşünüyorum. Mesajı Paylaş

www.kuluckadunyasi.com

illaki yatık kullanacaksanız da şu şekilde yapın bence
[IMG]http://i41.tinypic.com/ac4q50.png[/img]
Mesajı Paylaş

www.kuluckadunyasi.com

Bence ıkı adet 25 watllık ampulun katıyen yetmıycegı kanısındayım... Mesajı Paylaş

4 adet 25 watt aplul 2 sag 2 sol 2 tanede fan   distan cevirmeli yari otamatik yapmayi planliyorum dik olarak yapsam cevirmeyi nasil yapsam acaba? Mesajı Paylaş

Sandıgın içini neme karşı iyi bir şekilde yalıtırsanız sorun olmaz su bazlı yoğurt yapıştırıcı beyaz tutkal yada
1 kg sutut fırca yardımı ile sandıgın içinin her yerine sürmeniz yeterli olur

yatay kullanılan makine için güzel bir örnek fan havayı lambalara doğru çekip tekrar kanalarını içine gönderiyor Mesajı Paylaş

Örnek uygulama gayet güzel görünüyor. Denenebilir. Mesajı Paylaş

www.kuluckadunyasi.com

Son örnek resimdeki sistem çok mantıklı geldi bana.

Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com

El yapımı makinalar genelde eski buzdolabından tercih ediliyor.Isı yalıtımı bakımından 20-25 liraya mini dolap alın bu sandığıda civciv büyütme kabini yapın derim. Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

genel olarak civciv buyutme olarak yapin diyorlar bende oyle yapsam iyi olur. bakalim saklama kabindan yapsam nasil olur saklama kabindan cikim alabilirmiyim Mesajı Paylaş

ayhan kardeşim ahşapla uğraşma zaman emek ve sermaye kaybı yaşarsın makina koyacağın ortam 20 derece ve üzeri ise saklama kabı 20 derecenin altına düşüyorsa eski buzdolabından  yap bulabilirsen mini buzdolabı en kolayı hadi kolay gelsin Mesajı Paylaş
Ya Çare Sizsiniz Yada Çaresizsinizdir.

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.