Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

EMKO TERMOSTAT YUZUNDEN BİTTİM

Başlatan Fatih Davulcu, 18 Temmuz 2012, 00:36:19

« önceki - sonraki »
termostatın beynının bulanması sonucunda butun yumurtalarım 2. haftasında rafadan az pişmiş yumurtaya dondu 65 derece ye çıkmıs :( suan emko nun ureticisinin kulaklarını çınlatıyorum çok sinirlendim bide onlarda canlı sonucunda. Mesajı Paylaş

White brahma
Susex
Köy Tavuğu
Bıldırcın
Keklik
  • Gösterim 11,682 
  • El Yapımı Kuluçka Makineleri
  • 16 Yanıtlar

bu olay ilk kez duydugum bir olay keske önce bosda calısdırmak sureti ile deneseydiniz Mesajı Paylaş

Geçmiş olsun Fatih bey. Mesajı Paylaş
İzmir/Bayraklı/Çaymahalle
0 507 763 99 97

Geçmiş olsun. Mesajı Paylaş

Geçmiş olsun. Maliyetleri düşürmek için malzemenin ucuzunu kullanmayı düşünmemiz bizi bu hale getiriyor. Eğer öyle olmasaydı bir termostat 50 tl iken başka bir marka daha hassas ve daha kaliteli olabilmesi muhtemel bir termostat 500 tl olabilmektedir. Bu kadar rakam farkı olan iki cihaz arasında bu tarz kalite farkının olmasını ben doğal karşılıyorum.

Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com

Geçmiş olsun Fatih bey.

Bende emko kullanıyorum ilk çıkımım başarılı, ikinciyi ise bekliyoruz. Şimdilik bir sorun yok gibi gözüküyor.

Ben ürünün kalitesiz olduğuna katılmıyorum. Kullanım alanına göre yani bir kuluçka makinesine göre gayet kullanışlı bir cihaz. Ama bunu size karşı çıkıyorum ya da ürünü savunuyorum gibi düşünmeyin. Kalitenin tanımını yapacak olursa; Kalite beklentileri karşılama derecesidir. Yani bir ürün bana göre kaliteli iken başkasına göre kalitesiz olabilir.

Fatih bey tekrar geçmiş olsun inanın çok üzüldüm. Mesajı Paylaş

Bende emko markadan fiyatı ile kıyaslanınca çok memnun kaldım diyebilirim. Ama piyasada 500 tl ye de satılan termostatlar olduğunu bildiğimden böyle yazdım. Emko markasının bile kendi içinde aynı işi yapan farklı fiyatlı modelleri mevcut olduğunu düşünürsek ne demek istediğimi daha iyi anlatmış olurum sanırım.

Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com

gecmiş olsun fatih bey üzücü bir olay ilyas bey 500 tl  ye termostat var ama zaten  profesyonel kulucka maıkınaları 600 tl bizim amacımız az malıyetle bu işi yapabilmek bazen bu sonuclarla karsılasabılıyoruz herkesin basına gelebilir sonucta insan yapısı bir elektronık alet birazda sans olacak bu ürünlerde    Mesajı Paylaş
Sevgiyle yapılan her iş sonunda mutluluk getirir.

geçmiş olsun fatih  bey..  bende kuluçka makinesini kurup baklemeye başladıktan günler sonra elime emko marka termostat geçti. görüntüsü ve kullanımı beni o kadar ürküttü ki. hiç kullanmak istemedim... geri gönderdim... gemo marka kullnıyorum ondalıksız.. sonucunuda bekliyorum.. Mesajı Paylaş
[move][/move]

fatih bey çok geçmiş olsun
siz ayarları doğru yaptığınızdan eminmisiniz?

sıcaklık ayarı ofset falan filan işte yani denemedenmi koydunuz makinaya?

bende kullandım ısı bendede 40 küsüre çıktı ama ben makinanın kapağını kapatırken probu dışarda unutmuşum !
gerçi yinede çıkım aldım.

ayarlarıda elektirikciye yaptırmıştım. ve çakmakla probu ısıtıp nasıl çalıştığını ben anlayana kadar iyice anlatmıştı saolsun Mesajı Paylaş
herşey cücükler için

geçmiş olsun.
Bende emko-3710 kullanıyorum bi kaç defa kullandım hatta hiç problem yaşamadım.Sadece bi kaç gün önce termostata ait prob nem için koyduğum suya deymiş 5 dak kadar öyle çalıştı termostat devreden çıkmayınca merak ettim inceledim.ve sıcaklık 45 derece olmuş içeride inş zaiyat olmamıştır yumurtalarda ....
Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
geçmiş olsun.
Bende emko-3710 kullanıyorum bi kaç defa kullandım hatta hiç problem yaşamadım.Sadece bi kaç gün önce termostata ait prob nem için koyduğum suya deymiş 5 dak kadar öyle çalıştı termostat devreden çıkmayınca merak ettim inceledim.ve sıcaklık 45 derece olmuş içeride inş zaiyat olmamıştır yumurtalarda ....

eğer 5 dk ise merak etmyin çıkım alırsınız diye tahmin ediyorum. sizede geçmş olsun. Mesajı Paylaş
herşey cücükler için

emko yüzünden 2 seferde yumurtalaı pişirdim 600 yakın ispençonumara ispenç brahma 0numara sultan yumurtalarım gitti  hava sıcaklıklarıda çok etkılıyor  şuanda 36.1 gösteriyor iiçerdeki sıcaklı 37,4 ve günden güne oynuyor kuluçka makınasını bu yuzden çalıştırmıyorum çıkım makınasında yumurtalar var 3  5 güne çıkım bıter bu aralar bıda koymayı düşünmüyorum makınalaar yumurta havalar sogukken süper emko şaşmıyor hava ısınınca sapıtıyor. Mesajı Paylaş
süs tavukları bıldırcın
ayhan şen 555 874 55 76

bir kez denedim çıkım aldım makınemın eksıklerını giderdikten sonra tekrar bi denedim 5 gun flan sıkıntı olmadı ondan sonra sülün tavuk bıldırcındı biraz yumurta koydum ve 5 gun sonra makinede bu olay gerçeklesti 65 derece  kapattım yumurtaalrı attım 3-4 gun sonra deneme amaçlı makıneyı çalıstırdım ve 2. gununde tekrar 65 dereceyı buldu bunun onune nasıl geçebılırım ? Termostatlarda olurmu bu sorun  fan flan koysam termostata sorun çozulurmu ? Mesajı Paylaş
White brahma
Susex
Köy Tavuğu
Bıldırcın
Keklik

almıs oldugunuz termostet 2 yıl garantilidir tamir için servisine basvurun yok 2 ci el aldıysanız 2 ci elde garanti olmaz hersey olabilir yada garanti süres, bitti ise ücreti karsılıgı tamir ettirin desem gitti geldi tamir yenisi daha ucuza gelir Mesajı Paylaş

Merhaba arkadaşlar

fatih bey muhtemelen cihazın cıkıs rölesinde  zaman zaman kontak yapısması oluyor  böylelilikle ısıtıcıyı kapatamıyor yada giriş birimi olan sensöründe bir arıza  var sensör konnektörünü baglantısını gözden geçir .  kullanıcı ayarları girdikten sonra  modulun beyni dedigimiz microchipin calışma sartları 75 derece kadar sorun cıkarmaz yazılım algoritması sapıtmazda  kontrol modullerini alırken su konuya dikkat ediniz cıkıs kontrolünü saglayan anahtalama elemanı röle yerine  yarı iletken dedigimiz triyak cıkıslı kontrol modullerini alınız  bu yarı iletken cıkıslı malzemeler hem gürültüsüz hemde cokdaha uzun ömürlüdür bilginize.. Mesajı Paylaş
ELECTRONIC DESIGNER

mursel@microcellteam.com
http://www.facebook.com/MicroCELLL
Tel : 0551 411 56 98

geçmiş olsun kardeşim :( Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.