Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

AÇILIŞI YAPTIM

Başlatan M.Münir TOPRAK, 20 Nisan 2014, 21:43:50

« önceki - sonraki »

bu sene kuluçka merakıma biraz geç başladım.iş yogunlugundan dolayı ilgilenemem diye makinayı çalıştırmadım fakat arkadaşların çıkımlarını görünce kuluçka merakım debreşti hemen arkadaşımdan 50 adet köy tavuk yumurtası aldım.yumurtaları yıkadıktan sonra 18.4.2014 tarihinde makinaya yerleştirip Bismillah deyip çalıştırdım. Mesajı Paylaş

www kuluckadunyasi.com
  • Gösterim 16,926 
  • Tavuk
  • 41 Yanıtlar

yumurtaları sirkeli ılık suda 10 dakika beklettikten sonra ılık suda duruladıktan sonra makinaya yerleştirdim.5-6 saat sonra yumurtaların kurumasını bekledim. Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

makinanın ısısını 37.7 C
neminide  %48 e ayarlayıp çalıştırdım
heyacan şimdiden başladı :D Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Hadi hayirlisi abi. Heyecani bizide şimdiden sardi Mesajı Paylaş
*Yay gibi eğri olup elde tutulmaktansa ok gibi doğru olup uzaklara atılmayı tercih ederim.

*Başarı azimle yapılan her işin sonucudur.

*El yapimi kuluçka makinası hakkında her şey.

www.kuluckadunyasi.com
aalsay_1980@windowslive.com

Abi senin makinanın markasi ne?  Değişik geldi de bana.Kac yumurta alıyor?Verimi nasil? Mesajı Paylaş
*Yay gibi eğri olup elde tutulmaktansa ok gibi doğru olup uzaklara atılmayı tercih ederim.

www.kuluckadunyasi.com

makinanın markası nestbox 120 lik makina
120 gelişim 40 çıkım kapasiteli
makinamdan oldukça memnunum köy yumurtalarında  döllü olduktan sonra % 90-95 verim alıyorum. Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Münir bey makinanızı güle güle kullanın, geçen sene aynı makinayı kullanmıştım çok iyi makinadır. Mesajı Paylaş

Munir abi bu makinani fiyati ve ismini alabilirmiyim... Mesajı Paylaş
0536 772 10 13

kaya bey hoşgeldiniz
makina ile ilgili bilgileri özelden gönderdim. Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Tesekkurler abi aldim... Mesajı Paylaş
0536 772 10 13

Münir Bey hayırlı çıkımlar olsun.... Yumurta yıkama konusunu gurk tavuk altına koyacağımız yumurtalar için de yapmalı mıyız ?  Mesajı Paylaş

önder bey dogal yolla gurk olmuş tavukların altına konan yumurtaları duymadım.yıkanmadan konabilir.
fakat makinaya kirli yumurta kondugunda,makina kapalı alan oldugu için mikrop üremeye başlıyor oda yumurtadan civcive geçiyor.çıkımı etkiliyor. Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

yumurtaları ayın altısında çıkım sepetine aldım. Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Bereketli çıkımlar olsun munir abi. Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

50 yumurtanın döl kontrolünde 9 tanesi boştu.bugün itibarı ile yumurtalardan civcivler çıkmaya başladı.sonucu yarın bildiririm. Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

sagolun recep kardeşim. :) Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Münir abi hayırlı olsun bol çıkımlar inşallah.Ben yumurtaları yıkamadan direk koyuyorum.Bazı arkadaşlar yıkama sakın yumurtadaki gözenekler tıkanır falan dediler de.Kafam karıştı şimdi. Mesajı Paylaş

yıka ama temizlemek için elinle ovuşturma.
ovuşturunca hava gözenekleri tıkanabiliyor Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Abi sonuçlar müsbettir umarım Mesajı Paylaş

www.kuluckadunyasi.com

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
yıka ama temizlemek için elinle ovuşturma.
ovuşturunca hava gözenekleri tıkanabiliyor

Münir abi her yumurtayı yıkasak sorun olmaz değil mi? Yoksa sadce kirli olanları mı yıkayalım? Mesajı Paylaş

Sezonu açmışsınız :) Münir abi, hayırlı bol çıkımlar alırsınız inşallah.
Ben de Elektrik bağlantısını yapıp bugün verdiğiniz bilgiler doğrultusunda makinamı çalıştırmayı düşünüyorum. Mesajı Paylaş

Öncelikle Maşallah güzel bir makine . Hazırm ıaldınız el yapımımı? Mesajı Paylaş

Abi sonuçlar müsbettir umarım
malesef ali bey tam bir hüsran yaşadım.
41 yumurtadan 11 tanesı sarısı kurumuş 5 tanesı tam oluşmamış sarısını içeri çekmemiş 3 tanesi tam oluşmuş fakat çıkamadan içinde ölmüş.5 adedi çıktı fakat ayagıya kalkamıyordu.canları yanıyordu ,yumurtaya baglanan bölgeleri şişti.3-4 saat bekledim düzelemeyince acı çekmesinler diye maket bıcagı ile yaşamlarına son verdim.
17 tane saglam fakat benim bütün şevkim gitti.ilk defa başıma geliyor.
sebebini tecrübeli arkadaşlarıma sordum sebebi yumurtada mikrop vardı diyorlar.tam olarak bilemiyorum ben dezenfekte için herşeyi yaptım.
sizlerin bu konuda görüşleri nedir?yazarsanız sevinirim Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Öncelikle Maşallah güzel bir makine . Hazırm ıaldınız el yapımımı?
fabrikasyon,yani hazır. Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

yumurtaları yıkarsanız oyle olur dogal haliyle koyun Mesajı Paylaş

yani benm bıldıgım yıkanmadan konur içlerine su falan girer Mesajı Paylaş

Geçmiş olsun Münir bey. Tam konuyu okurken "maşallah pırıl pırıl bir makina" diyordum ki bu hazin durumu okudum. Allah tekrarını göstermesin inşallah Mesajı Paylaş
Light Sussex, Colombian Buff Brahma, Blue Laced Red Wyandotte.

makina gayet guzel bence. yumurtalar zarar görmüş olmalı. makinadan tereddünüz olmasın münir bey Mesajı Paylaş

münir bey hayırlı çıkımlar olsun  birdaha böyle üzücü şeyler yaşamazsınız inşallah Mesajı Paylaş

mehmet bey, cengiz bey iyi niyet temennileriniz için teşekkür ederim.
ömür bey ben bu makinayı yaklaşık 4 senedir kullanıyorum,en az 20 çıkım yaptım hiç bir sıkıntım yok makinadan yana
bu durum ilk defa başıma geldigi için şaşkınım. Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.