Google

kafesime devamı ışık yaksam yumurta verimi artarmı acaba ?

Başlatan Fatih Davulcu, 24 Nisan 2014, 01:15:14

« önceki - sonraki »
bıldırcınlarımın yumurtlamasını arttırmak için kafesin içine led ışık döşemek istiyorum acaba bu yumurtlamalarına yardımcı olurmu ?

CP nin yumurta yemi ile bakıyorum

Vitminli su devamlı otomatik geliyor

Marul maydanoz çeşitli eşillikler veriyorum arada Mesajı Paylaş

White brahma
Susex
Köy Tavuğu
Bıldırcın
Keklik
  • Gösterim 5,756 
  • Bıldırcın
  • 9 Yanıtlar

Yumurtacılıkta da tavukların yemlerine bünyeleri sersemletici kimyasallar katılıyor. Bunda birinci sebep yine biyoritmi devre dışı bırakmak ki bünye dinlenmeye geçmesin, yumurtlamaya hiç ara vermesin. İkincisi yumurta oluşumunun devamı ve alınan gıdaların hep yumurta oluşumuna gitmesi için.. Anlarsınız ki çeşitli hormonlar ayrıca kullanılmakta.
Günümüzde şehirli insanlarda artış gösteren obezite, kalp damar hastalıkları, kanser çeşitleri, diyabetten guatr hastalıklarına kadar hormonlara bağlı hastalıklar, ayrıca psikolojik rahatsızlık olarak kalmayıp psikiyatri tedavisi gerektiren anksiyete bozuklukları, panik atak, uyku düzensizlikleri ve depresyon... Hep kimyasallı yemlerle devam ettirilen hayvancılıktan kaynaklanıyor.
Sonuc olarak hiçbir hayvanın doğallığını  bozmamaya gayret edip herşeyin para değil, insan sağlığı olduğunu düşünerek bu işi yapmalıyız. Günümüzde bu işin ticaretini yapanların çoğu nasıl kısa sürede cok para kazanırım anlayışıyla iş yaparken bir yandan çocuklardan yaşlılara kadar herkesi önemli ölçüde etkilediği görülüyor.Son günlerde heryerde organik yumurta organık sebze vs vs diye programlar yapıyorlar ve herkes bunu konuşuyor ama maalesef organik denilen ürünlerin çoğu sahte.bu konu hakkında detaylı olarak konuşursak galiba sayfalar yetmez. Kısacası doğallığı bozmadan ürünlerimizi yetiştirelim...Saygılarımla... Mesajı Paylaş

Günün Adamı Olmaya Çalışma, Hakikatın Adamı Olmaya Çalış. Çünkü Gün Değişir, Hakikat Değişmez...(Hz.Mevlânâ)

selam ismim sezer yardımım dokunabilir diye yazıyorum bir süredir bende jumbo bıldırcın beslemekteyim yumurta konusunda kırmızı ışık verimi arttırdığı söyleniyor ve bizzat denedigimde bunun faydasını gördüm Mesajı Paylaş

aramıza hoş geldiniz sezer bey paylaşımlarınız için teşekkürler
kendinizi tanışma formaından tanıtırsanız sizi daha iyi tanırız. Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Bıldırcınlardan iyi yumurta verimi almak için sakin bir ortam(strese girmeyeceği)proteinli besin ve 20-25 derece sıcaklık ve 14-16 saat iyi bir aydınlatma . Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Yumurta yemine ve 24 saat hayvanlari isiga maruz birakmaya karsiyim,lutfen arkadaslar,siz hayvanlariniza iyi bakarsaniz onlarda bize bakar,eger bakmiyorsa biryerlerde yanlislik yapmis olabiliriz, illaki kansolon iceren yem kullanip hayvani 24 saat isik altinda tutarak sitrese sokariz ve sitresli hayvanin  yumurtasi insan oglu sagligi icin hic uygun degildir,kendi sagligimizi dusundugumuz kadar hayvanlarida dusunelim lutfen... Mesajı Paylaş
0536 772 10 13

Ben bunu şu şekilde denedim,evin çatısında 12 adet dişi 3 adet erkek olmak üzere 15 adet damızlık bıldırcınım bulunmakta gun batımına kadar güneş ısısına ve gün ışığına doyuyorlar sabah ve akşam olmak üzere 2 kere yumurta yemi veriyorum.Günlük 7 ile 10 arası garanti yumurta alırken sistemde oynama yapıp hayvanları aynı kafesi ile evin bodrumuna (sığınak) kısmına indirip 24 saat etrafı karanlık havalandırması bol olan bir noktaya bıraktım 25 watlık sürekli yanacak şekilde lamba ile,sonuç günde en fazla 3 adet yumurta alabildim bu kafesi tam 1 ay bodrum katında tuttum ve deneme sürecine son verip tekrar çatıya çıkardım 2 gün sonra yumurta sayısı eskisine döndü,burada aslında sabit yanan lambadan çok gün aydınlığı ve sıcaklığıda çok önemlidir.(Bu tamamen benim gözlemim) sonucu test edilmiş bir bilgidir... Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

ışık yakmak yumurta verimini arttırabilir fakat herşeyin doğal olanını yapmak lazım hayvanlar 12 saat gün ışığı alırsa gecede her canlının olduğu gibi onlarında uykuya ihtiyacı var gündüz bol ışık ve hava alan bir yerdeyse bıldırcınlar hiçbir sorun yaşayacağını sanmam Mesajı Paylaş
Doğaya  saygı  duy

ileti cok eskiydi zaten o bir anlık hırstı aslında suanda karışım ile bakıyorum  Yumurta Yemi Bugday Arpa ve mısır kırması veriyorum verim kenidiliğinden arttı ve daha doğal oluyor. Mesajı Paylaş
White brahma
Susex
Köy Tavuğu
Bıldırcın
Keklik

birazcık nemli ve rutubetli ortamı sever bu kuşlar. haftada bir kere imkanınız varsa kum banyosu vermenizi tavsiye ederim. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.