Google

Bıldırcın kaç günlük olunca annesinden ayrı yaşayabilir?

Başlatan ömer usta, 07 Eylül 2012, 08:15:25

« önceki - sonraki »
Çıkan civcivlerimden bir iki tanesini elimde besleyeceğim İnşallah .
Çıkar çıkmaz eve getirecektim ama ilk günden ölür belki .Kaç günlük olunca yanıma almalıyım.? Mesajı Paylaş

• Gösterim 3,840 
  • Bıldırcın
  • 3 Yanıtlar

ilk günden itibaren 37-38 derece sıcak bir yerde 1 hafta 2. hafta 2-3 derece düşürerek 3. hafta yine 2-3 derece düşürmek suretiyle besleyebilirsiniz
Bir kutu içinde 25 Watlık bir lambayı köşeye yakın yerden 15 cm kadar yüksekte tutarak yakarsanız üşüdüğünde lambanın altına girer ısınınca gezinmeye başlar  eğer hiç gezinmezse üşüyor demektir. ya kutu büyük veya lamba ufak geliyor eğer çok sıcak olursa sıcaktan tavuklar gibi ağzını açar ona göre ayar yaparsınız kutu tabanı 20*30Cm yükseklik 30 Cm ilk bir hafta için 5-10 yavru için yeterli olur
Kutunun üzerini iki katlı bez ile kapatabilirsiniz sıcaklığınıda bezi açarak ayarlayabilirsiniz
Gündüz ile gece arasında ısı farkı olduğundan gece ısınıp ısınmadığına iyi dikkat etmelisiniz
Kolay gelsin Mesajı Paylaş
İman ki o cevher ilahi ne büyüktür imansız olan paslı yürek sinede yüktür.
necip_sahin@mynet.com
Karabük / 1960 
Tel : 0 505 809 91 13
Beslediğim Canlılar : Jumbo, Albino bıldırcın,  Minyatür Habeş,  Serama

efendim ben kuluçka makinesinden çıkarıyorum benim fıkareler beni anne sanıyolar neyse dogrudur arkadaşımın verdigi bilgiler
bir haftalık olana kadar % 80 ölüyor ama sonra ölüm oranı yok gibi bişey Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
efendim ben kuluçka makinesinden çıkarıyorum benim fıkareler beni anne sanıyolar neyse dogrudur arkadaşımın verdigi bilgiler
bir haftalık olana kadar % 80 ölüyor ama sonra ölüm oranı yok gibi bişey
neden %80 ölüyor?
Benimkilerin annesi var ama. 8) Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.