Google

Gurk tavuğum makinadan çıkan civcivleri kabullenir mi?

Başlatan Osman SONER, 06 Mart 2014, 21:53:16

« önceki - sonraki »
Saygıdeğer arkadaşlar bendeki Hamburg tavuk gurk yatiyo 19 martta cikaracak  civcivleri inşallah 2-3 gün sonra gelen makinedee çıkan rahibe fizan civcivlerini koysam kabullenir mi? Mesajı Paylaş

=Silver Laced Wyandotte=
=Silver Spangled Hamburg=
=White Belgian Bantam=
=Atak-s=
=Lohman Brown=
=Plymouth=
=Red Broiler=
=Rhode Island Red=
=Köy Tavuğu=
  • Gösterim 3,883 
  • Tavuk
  • 2 Yanıtlar

merhaba,
belki kabullenir belki de kabullenmez,hayvandan hayvana değişir..ama tavuğun kendi altında çıkan civcivleri hemen alır lamba altında 2-3 gün bakarsanız ve tavuğun altına da makinedeki yumurtaları yeteri miktarda koyarsanız 2-3 gün daha yatar ve civcivler çıkarken,gece karanlıkta lamba altındaki ilk çıkan civcivleri de eklersiniz..tavuk için hepsi yeni olduğu için ayırt etme şansı olmayacaktır..hepsine bakacaktır..tavuğun ısıtıp bakabileceği sayıda yavru eklemek de önemlidir..
iyi çıkımlar,saygılar.. Mesajı Paylaş

Osman kardeşim hint tavuğun 1,5 ay önce civci çıkardı.5gün öncede makinadan civcivlerim cıktı.kendi civcivlerini aldım altından yeni çıkan 9 civcivin koydum başta sahiplendi.birkaç civcivde hoşuma gitti oonlarda koydum simdi 15 civcive analık ediyor.fakat tavuğun çok uysal bununda payı büyük.daha öncede cüce cocindeaynısını yaptım bir sıkıntı olmadı.karanlıkta yada beklenirken koymanız bence en makulu makinadan çıkan civci anneye hemen atepte oluyor.tavuğun altından alip diğer bir tavuğun altına koyduğumuz civciv annesini aramak için bagırdıgında öldürüle biliyor şahit oldum bu olaya KOLAY GELSİN. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.