Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Cimuka Kulucka makinamdaki verim dusuklugu

Başlatan Altay Florat, 17 Nisan 2014, 12:04:38

« önceki - sonraki »
Kendi yumurtalarımı makineye koymama ragmen cimuka 120 lik makinemde %70-75 verim alıyorum.(Gelişim surecinde Sıcaklık 37.7 Nem 55 Son uc gun Cıkım surecinde Sıcaklık 37.5 Nem % 70).Yeni Nestbox 120 makine aldım Verimi %92-94 alıyorum.(Sıcaklık 37.5 Nem %60 da sabit duruyor.) Cimuka cok ıyı makina olmasına ragmen verim neden dusuk ayarları degistırmem mı lazım bilgi verirseniz sevinirim. Mesajı Paylaş

• Gösterim 19,577 
  • Markalı Kuluçka Makineleri
  • 11 Yanıtlar

Bu bahsettiğiniz bir sefere mahsus bir durum mu sürekli mi böyledir. Biraz daha detay paylaşırsanız seviniriz.

Gelişimde nemi 50 ye çekmenizi çıkımda da 68 yapmanızı öneririm. Bir de makineyi çok dolu dolu yüklememelisiniz. Çimukada ben de benzer sorunu yaşadım. 120 lik makineye 90-100 yumurta yükleyince bu sıkıntı ortadan kalktı.

Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com

İlyas bey bu sorunu her seferinde yasıyorum.Yumurtaları kırıyorum civciv var ama olü cıkıyor.Yeni yumurtaları tavsiyenize gore atacagım tesekkurler. Mesajı Paylaş

Makinanın durduğu kısım oda sıcaklığı,makina kapısının sık,sık açılması bunlarda civcivin çıkımlarında çok önemlidir.HB 350 model çimukada gelişim %55 çıkım %60 nem olarak kullanılmakta sorunsuz ve %95 çıkımlar elde ediyoruz... Mesajı Paylaş
[size=12pt]www.facebook.com / [color=red]Profesyonel Tavukçuluk...[/color][/size][color=green]Beslenilen Türler;[/color][color=blue]Light Brahma[/color]

altay bey gelişimde ısıyı 37.7 ye nemide %50 ayarlayın
çıkımdada ısıyı 37.2 nemide %60-65 ayarlayın çıkımlarda başladığın da kapagı en fazla 3 kez açacak şekilde civcivleri toplu alsanız sanırım veriminiz dahada artar. Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Bahsettiğniz makinede bende çıkım yapıyorum sorun yaşamıyorum  gelişimde sıcaklık 37.7 nem 53 yapıyorum   cıkımdada nemi 67 yapıyorum yuzde 98 lere varan çıkım oranı yakalıyorum...bence kalibre sıkıntısı olabılır bence fırmayı arayın onlar siiz yonlendırerek kalıbrasyon yapıyolar makıneye ,kesınlıkle bı an once arayıp bılgı alınız... Mesajı Paylaş

seradr bey cıkım sıcakılıgını kac dereceye ayarlıyorsunuz? Mesajı Paylaş

Bendede ct120sh modeli var isi 37.7 nem %55 fabrikasyon ayari bu hicayarla oynamadim degil tavuk ordek bile cikardim anlayacaginiz hic kurcalamadim sonuc mukemmel yeterki yumurta 1 hafta beklesin. Mesajı Paylaş

çıkım sıcaklıgı 37.5   nemide 67-68 ayarlıyorum çok güzel sorunsuz  çıkım oluyor Mesajı Paylaş

yumurtaları brıktırımeye basladım onerılerınız dogrultusunda makinayı ayarlayacagım sonuc olumsuz olursa cimuka ile gorusecegim.Önerileriniz icin sagolun. Mesajı Paylaş

CT120 C modelinde bilindiği gibi aynı anda gelişim ve çıkım oluyor.ama gelişim ve çıkımda nem ve sıcaklık değerleri birbirinden farklı.90 gelişim ve 30 çıkım olunca işler biraz değişiyor.gelişim ve çoıkım için ortak kullanabileeğimiz.ve sorun yaratmayacak sıcaklık ve nem değerleri varmıdır? Mesajı Paylaş

sıcaklık 37.7     nemde 65 yapıyorum ortak cıkım için sıkıntı olmuyor   bu değerleri sabit bırakıyorum Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.