Konu: siviş(swich) baglantı şeması hakkında yardım  (Okunma sayısı 3754 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

22 Mayıs 2012, 21:02:56
  • *
  • KULUÇKA DÜNYASI TÜRKİYE'NİN ÖZGÜR PAYLAŞIM FORUMU

arkadaşlar elimde eforstar 1200 T zaman roleli termostat var ayrıca çevirme moturu ve iki adet de swich var rafların 45 derecede durması ve ters yöne dönmesi için siviş leri kullanmaya çalıştım fakat baglantıları beceremedim bu konuda bilgisiolan elinde baglantı şeması olan varsa yardımcı olursanız sevinirim sivişlerin resmi aşagıdaki linkte mevcut şimdiden teşekkürler
http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-kumes-hayvanlari-kulucka-makinesi-malzemeleri-tam-otomatik-set-kapida-odemeli-85712316/detay?source=promotion_topl#
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2012, 22:10:20 Gönderen: nurettin bayırlı »

Google Reklamları

22 Mayıs 2012, 21:58:59
  • *
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2012, 22:11:53 Gönderen: nurettin bayırlı »

22 Mayıs 2012, 22:04:25
  • *
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2012, 22:11:03 Gönderen: nurettin bayırlı »

22 Mayıs 2012, 22:51:06
  • *

Zaman saati yerine PL1200 termostadın zamanlama devresine bağlayabilirsin.
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2012, 22:53:45 Gönderen: Nevzat TÜRKEN »
www.nevzatturken.net

23 Mayıs 2012, 00:57:12
  • *
şema için teşekkürler ayrıntılı ve güzel olmuş emeklerine saglık

28 Mayıs 2012, 23:28:18
  • *
nurettin bey gerekli olan malzemeleri konunuzda vermiş olduğunuz linktenmi aldınız acaba? bende almayı düşünüyorumda tavsiye edermisiniz acaba
osmanulusoy@sdu.edu.tr

http://www.facebook.com/#!/osman.ulusoy

28 Mayıs 2012, 23:45:10
  • *
arkadaşlar  bu baglantı motor milinin ileri ve  geri yönde hareket etmesini nasıl saglıyor ?  sağlıcagınıda düşünmüyorum .   bu şemayla motor yönü sabit yönde hareket ettirlir  45 derece acılara geldiginde sadece  motorun durması saglanır 45 derecelik ileri geri acıyı saglayan mekanik tasarım  motorun ileri geri hareketi degil gibi geldi....

ac motorun devir yönünden degişiminden  bahsedilirse bu motorun minimum 3 bacagı vardır "ortak uc" ileri ve  geri sargı gibi eşit ohmajda 2 sargıya sahiptir aksine motorun yönü degişmez  çalışma prensibine aykırı   yukaridaki  şema daha cok mekanik tasarımıda anlatılması gereken konu  .
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2012, 23:52:17 Gönderen: mürsel_akıncı »
ELECTRONIC DESIGNER

mursel@microcellteam.com
http://www.facebook.com/MicroCELLL
Tel : 0551 411 56 98

01 Haziran 2012, 08:01:17
  • *
arkadaşlar  bu baglantı motor milinin ileri ve  geri yönde hareket etmesini nasıl saglıyor ?  sağlıcagınıda düşünmüyorum .   bu şemayla motor yönü sabit yönde hareket ettirlir  45 derece acılara geldiginde sadece  motorun durması saglanır 45 derecelik ileri geri acıyı saglayan mekanik tasarım  motorun ileri geri hareketi degil gibi geldi....

ac motorun devir yönünden degişiminden  bahsedilirse bu motorun minimum 3 bacagı vardır "ortak uc" ileri ve  geri sargı gibi eşit ohmajda 2 sargıya sahiptir aksine motorun yönü degişmez  çalışma prensibine aykırı   yukaridaki  şema daha cok mekanik tasarımıda anlatılması gereken konu  .

Öncelikle Nevzat Bey'e şema paylaşımından dolayı teşekkür ederim , bu şemayı 1 ay önce bulmuş olsaydım makinamı swichli olarak tasarlayacaktım ama kısmet olmadı...

Mürsel Bey , izah ettiğinize göre motor enerjiyi aldıktan sonra ilk 45 derecelik hareketi yaparken swiche dokunduğu an motor duracak ve sonraki saat başında da diğer yöne 45 derece yatıp yine duracak mı ? Sistem bunu mu sağlıyor yani ? Öyleyse de bu dönüşler embriyo için yeterli mi ?

Teşekkürler.
Nihat ÖZCAN
0 534 747 43 32     G.O.P / İSTANBUL

01 Haziran 2012, 10:30:26
  • *
Alıntı
izah ettiğinize göre motor enerjiyi aldıktan sonra ilk 45 derecelik hareketi yaparken swiche dokunduğu an motor duracak ve sonraki saat başında da diğer yöne 45 derece yatıp yine duracak mı ?  Sistem bunu mu sağlıyor yani ?

Nihat bey  yukarıdaki şemanın işlevi bunu gösteriyor. 
Alıntı
Öyleyse de bu dönüşler embriyo için yeterli mi ?
  aldıgı 45 derecelik acılarda yumurtanın beklemesi  dogrumudur diye sormak istedin sanırım  bu konuyu bende araştıracagım net bir bilgim yok arkadasım  yumurtaların dik birsekilde bekletilmesi  saaatte 1 dk ileri geri yapılıp tekrar dik bir sekilde bekletilmesi gerektigini düşündürüyor sadece
ELECTRONIC DESIGNER

mursel@microcellteam.com
http://www.facebook.com/MicroCELLL
Tel : 0551 411 56 98

01 Haziran 2012, 19:44:31
  • *
Değerli arkadaşlar,
yukarıdaki şema zorlayınca tersine dönen piliç çevirme motorları içindir. bilindiği üzere zaman rolesi ile verilen süre içinde rafın 45 derecelik açıyı tamamlaması yumurta ağırlığına ve mekanik aksama vs. gibi sebeblerden değişmektedir. Dolayısı ile verilen sürenin çok hassas ayarlanmasına gerek olmadan 45 derecelik açı tamamlandığında duracak ve bekleme süresi kadar bekledikten sonra ikinci enerji verildiğinde diğer yöne doğru haraket edecek ve bu böylece devam edecektir.
   Diğer yandan 45 derecelik açı sonunda yumurtanın konumu yaklaşık olarak yatay vaziyette olmaktadır. Çevirme ile yumurtanının yatay halindeki bu konumundan diğer yatay hale getirilmektedir. Yani yatay duran yumurta alt üst edilmektedir. Saygılar.
www.nevzatturken.net

01 Haziran 2012, 20:16:12
  • *
   Nevzat bey yıllar önce yazılarınızı okudum benim için el yapımı kuluçka makineleri konusunda fenomensiniz, Eğer vaktiniz müsait olursa resimli bir kuluçka makinası yapımını sitemizde yayınlarsanız birçok hobici kanatlı sever dostlarımızı bilgilendirmiş olursunuz. Saygılar.
İzmir/Bayraklı/Çaymahalle
 0 507 763 99 97

Google Reklamları