Konu: SERVO KULUÇKA.Otomatik Kuluçka Makineleri.  (Okunma sayısı 14094 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

03 Ocak 2013, 10:42:17
  • *
  • KULUÇKA DÜNYASI TÜRKİYE'NİN ÖZGÜR PAYLAŞIM FORUMU

Arkadaşlar ürünlerimizi incelemenizi isterim.Kampanyamız devam etmektedir.

75 Yumurtalık Otomatik Kuluçka makinesi.

125 Yumurtalık Kuluçka Makinesi.

500 Yumurtalık Otomatik Kuluçka Makinesi.

SERVO KULUÇKA
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2013, 10:47:29 Gönderen: servet taş »
0 546 789 5 789

İZMİR/Gaziemir

Google Reklamları

03 Ocak 2013, 10:52:55
  • *

Servet bey makineleri resimlerinden incelediğimiz zaman kafama takılan bir kaç detay var. İzninizle bunları sormak istiyorum.
 Gördüğüm kadarı ile makine kombine değil. Yani bir taraftan gelişim sürerken bir taraftan çıkım yapabilecekmiyiz. Bana ilk bakışta sadece yüklediğimiz yumurtalar çıkana kadar başka yumurta yükleyemeyeceğiz izlenmini verdi.

Bir diğer husus ise çevirme sistemi ipli sistem gibi görünüyor. Bu sistemin ne kadar uzun ömürlü olduğu konusunda bilgi verebilirmisiniz. Ben kendi makinelerimde de benzer bir sistemi kullandığımda 6 ay bile dayanmadı bir yerlerden patlak verdi ve çevirme işi yarım kaldı.

Bir de kuluçka makinesi işi eleştiriye çok açık bir konudur.  Siz eleştirilmeye açıkmısınız. Müşterilerinizden gelen şikayetleri değerlendirme konusunda sabırlımısınız ? Çünkü sizin makineniz mükemmel bile olsa kuluçkacılıktan anlamayan insanların elinde makinenizin kalitesini göstermek oldukça zor olacaktır.

03 Ocak 2013, 11:57:20
  • *
İlyas bey öncelikle zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.Kafanıza takılan konuları aydınlatmaya çalışayım.

Makinelerimiz kombine olarakda kullanılmaktadır.Gelişim ve çıkım aynı tepside kullanılabileceği gibi tepsi sadece gelişim olarakda kullanılabilmektedir ve tepsiler seyyardır.

Çevirme sisteminde ise ipek ip ve üstte makara sistemi kullanmaktayız.Bu ip ve makara sisteminden minimum güç ile maksimum verim elde edilmektedir.Eksantrik sistemlerde ve zincirli sistemlerde zamanla nemden kaynaklanan paslanma ve takılma sorununu bu sayede gidermiş bulunuyoruz.Tahmin ediyorum  sizin karşılaştığınız sorun belki sürtünmeden kaynaklanmış olabilir.
son bir kaç yıldır bu uygulamadan dolayı hiç şikayet almadık desem yeridir.

İlyas bey öncelikle çok önemli bir konuya değinmişsiniz.  Müşteri memnuniyeti konusunda ise, ben daha çok kullanıcı memnuniyeti demeyi uygun buluyorum.Çünkü biz makinelerimizi kullananları bir müşteriden ziyade genişleyen ailemiz gibi görmekteyim.Hatta yakın zamanda başlattığımız bir uygulama ile makinelerimizle gönderdiğimiz cd, hobicilere makineyi kullanmaktan ziyade daha fazla nasıl verim alacaklarını görsel olarak anlatıyoruz.  Uzak yerlerdeki kullanıcılarımıza telefonla,İZMİR içine bizzat giderek yardımcı oluyorum.Ve tabiki de eleştiriye her zaman açığım.

Ve şunu söylüyorum.SERVO KULUÇKA Makinelerini kullananlar ;
Verdikleri paranın ve emeğin karşılığını alacaklardır.

0 546 789 5 789

İZMİR/Gaziemir

03 Ocak 2013, 12:30:05
  • *

Gördüğümüz kadarı ile tepsiler ipe direk bağlı bunları nasıl kombine kullanabileceğimizi açıklayabilirmisiniz ?
 Ayrıca bütün büyük firmalar MDF veya ahşap kabini bırakırken siz neden bu tarz bir kabini tercih ettiniz acaba ?

03 Ocak 2013, 14:27:56
  • *
İlyas bey ipler tepsi tablasına montelenmiş olup tepsilerimiz eloksallı alüminyumdur ve seyyardır.
Yumurtaları tek çıkım zamanı için koyduğunuzda yapmanız gereken sadece düğmeye basmak.Farklı tarihlerde koymak istiyorsanız,gelişimini tamamlayan yumurtayı en alta nemlendirme tablasının yan kısımlarına indirmeniz yada ilave ayrı bir tepside tablanın üst kısmına koymanız gerekmektedir.
Şimdi en çok sorulan soruya değinmek istiyorum.Ahşap yada MDF hatta Amerikan kontraplağı(OSB) ürünler eğer izolasyonu  güzel yapılmışsa kullanım ve verim açısından bir sorun teşkil etmez.Ancak bizim MDF ve OSB ürünlerimizin içi ,yüzeyi alüminyum kaplı strafor  ile döşenmiş olduğu için ısı kayıpları minimum düzeydedir.Temizliği kolaydır ve nemden etkilenmez.Ama diyebilirsiniz görsel açıdan PVC kaplı sandviç panel güzel görünüyor. ve yalıtımıda iyi.Size saygı duyarım ve tercih meselesidir derim.Lakin hobi işi birazda bütçeyle ilgilidir.
Piyasada bu rakamlara bu kalitede bir ürün bulmanız imkansızdır iddia ediyorum .

0 546 789 5 789

İZMİR/Gaziemir

05 Ocak 2013, 09:49:57
  • *

Peki sitemizde üye olup da makinenizden kullanan arkadaşlarımız varmı acaba ?
 Kullanıcıların dilinden öğrenmek daha gerçekçi olacaktır. Malum satıcılar kendi mallarına kötü demezler.

06 Ocak 2013, 10:28:20
  • *
SERVO Kuluçka makina kullanıcılarından bildiğim kadarıyla sitede kullanıcı yok,bende görememiş olabilirim.onu site kullanıcıları görüp yorumlayabilir.Yakın zamandan bu yana görüştüğüm kullanıcılarımıza siteyi tavsiye ediyorum.Bu ortamımıza geldiklerinde onlarlada görüşme imkanımız olur sanırım.
0 546 789 5 789

İZMİR/Gaziemir

04 Mart 2013, 12:04:51
bir ay once servo 500 luk kulucka makinasi aldim..su an kullanmaktayim..neticelerini buradan siz kulucka dunyasi takipcilerinle paylasacagim
necdet Ozbay kirsehirin kazasinda bag evimizde bahce ve hayvanlarla ugrasiyoruz,tarim ve konfederasyonlari kirsehir il baskani ve ayni zamanda kirsehirsporunda baskaniyim,,hobi miz toprak hava ve su,hayvanalar

04 Mart 2013, 12:09:38
  • *

Necdet bey sitemize hoş geldiniz. Önce sizi biraz tanıyabilirmiyiz. Sitemizin tanışma bölümüne bir konu açıp kısaca kendinizi ve beslediğiniz hayvanları anlatabilirseniz memnun oluruz.

04 Mart 2013, 14:31:04
  • *
öncelikle s.a arkadaşlar.
75 yumurtalık fiyat nedir?21 günde kaç para yakar? nerde satılıyor hangi ildesiniz?

10 Mart 2013, 16:01:07
  • *
öncelikle s.a arkadaşlar.
75 yumurtalık fiyat nedir?21 günde kaç para yakar? nerde satılıyor hangi ildesiniz

Ali bey 75 yumurtalık otomatik çevirme sistemli makinem 400 tl.dir. (Sayın yönetici arkadaşlar buradan rakam yazmamda sıkıntı varsa lütfen siliniz) ayda ortalama 7-8 tl elektrik sarfiyatı vardır.Atölyemiz İZMİR'dedir.
0 546 789 5 789

İZMİR/Gaziemir

25 Mart 2013, 00:31:00
Degerli Kuluckadunyasi uyeleri,sizlere daha once almis oldugum ve denedikten sonra sizlere bilgi verebilecegimi aciklamistim..bu makinayi almamdaki niyetim ilk okullardaki cocuklara hayvan sevgisini asilamak onlara ikiser adet civciv dagitmakti..cocuklara mahcup olmamak icin konyadan 200 adet civciv getirdim ve onlari 100 cocugumuza dagittim.iste servo hikayeme basliyorum,SERVO KULUCKA makinasini ptt kargosunundan ocak ayi icersinde 1000 tl makina icin 140 ytl de kargo odemesi yaparak teslim aldim..sahibi servet tas ile telefon gorusmelerimizde,makinasinin mukemmelliginden,ve butun musterilerinin cok memnun oldugundan,herhangi bir sikayet olursa makinasinin arkasinda durdugundan  bahsetti..makinamizi ilk gun acip yumurtalari koymaya basladiginda PROBLEM'ler basladi.isteSERVO kuluckanin problemleri ,bolgemde kulucka makinalarini bilen bu isle ugrasan arkadaslarimizida cagirdik..onlari dinledik..makinanin tamamen yanlis ve ucuz bir sistemle yapildigini anlattilar..cok zorla yumurtalari aralarina straforlar koyarak yumurtalari dizmeye calistik, nem olcer tamamen komedi idi..yumurtalarin uzerine konulacakmis,makina asagi yukari dondukce nem olcerde diledigi yere gidiebiliyordu tabiki okumamizda hic mumkun degildi. makina osb  denen tahtadan yapilmis, kapi kapatma kilidi ucuz bir kilit buhar makinasi disarda,hortum olcusunden buyuk bir delige hortumu soktuk.ic kisimi izalasyon diye basit bir alimunyum izalasyon ile kaplanmis.kuluckada civciv ciktiktan sonra ayni tepside kalmasinda bir sorun yokmus.servet beyin dedigine gore..ama malesef 280 yumurtadan 40 tane canli elde edebildik..servet beyin verdigi talimatlara gore,nem 65/70 derece dedi yaptik makinanin alti suyla doldu dusen civcivler zayii oldu..icerdeki sulari bosaltmak icin makinanin arkasina tahta koyarak suyun kapidan cikmasini saglamaya calistim,kilit tam kapatmadigindan kapiyi baska turlu kapatmaya,sicakligin disari cikmamasini saglamaya calistim,sepetlerde durmayan civcivler alttaki lambaya gittiler kebab oldular..resimleri servet beye gonderdim..buna ragmen hatasini hic kabul etmedi.anlattigim butun sorunlara hazir cevap vererek hatayi bizlere yuklemeye calisti, bu durumda kendisine bana bu makinayi kullanipta memnun olan 1-2 musterinizin telefonunu veriniz ,goruseyim dedim israrla vermedi.makinayi geri gonderecem dedim..adres vermedi..tasiniyorum yeni adresim belli degil  cevabini aldim,garanti belgesi istedim vermedi..mail attim fatura istedim garanti belgesi ve adres istedim..yine cevap alamadim kisacasi sikayetler daha cok..yukarida yazdiklarim icin 1000 tl odedim..fazla uzun olmasin diye tamamini yazmadim yine yazacagim'ki tuketiciler benim dustugum hataya dusmesinler.Yasal haklarimi kullanmak icin savciliga suc duyurusunda bulunmak zorunda kaldim.iste ama cocuklarimizi yari yolda birakmadim simdi onl
necdet Ozbay kirsehirin kazasinda bag evimizde bahce ve hayvanlarla ugrasiyoruz,tarim ve konfederasyonlari kirsehir il baskani ve ayni zamanda kirsehirsporunda baskaniyim,,hobi miz toprak hava ve su,hayvanalar

25 Mart 2013, 09:28:03
  • *

Paylaşımınız için teşekkür ederiz. Buradan Servet beyin yazacağı cevabı bekleyeceğiz.

25 Mart 2013, 10:23:16
  • *
  • Gamsız Öküz Kasabın Bıçağını Yalarmış
servo kuluçka makinesinin en ufak modelini benim 2 tane arkadaşım aldı aldıklarının 3. günü çevirme sistemi arıza yaptı üst kapağı açıp bir şekilde arızayı çözdüler ve 250 yumurtadan anca 60 çıkım aldılar. benim ilk izlenimlerim makinenin yalıtımı çok kötü elektrik kesintisinde dış ortamın derecesine 10 dakikada düşüyor daha geçen gün bir arkadaş daha getirtti bakalım onlrın çıkımları ne olacak bekliyorum.

28 Mart 2013, 08:56:32
  • *
Necdet bey gercekten sizi tebrik ediyorum üyelerimizi böyle aydınlattığınız için bende yakın zamana kadar bir Kulucka Makinasi edinmek için bütün markaları araştırdım Yanliz bu markadan emin olumamıştım oyuzden alım listemden çıkarmıştım Yanliz sizin su yorumlarımızdan sonra üyelerimiz sizin düştügünüz hataya düşmeyecekler insanların bu sekilde sömürülmesine karşıyım Servet tas bey bu insanların hakkını öbür tarafta nasıl öder artık orası yaradanla onun arasında..Bu davranışınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum Necdet bey.Saygilar..
Bıçak yarasından ibarettir insan vücudu.Dostları sırtına saplar,Sevdiği ise kalbine...!Tel: 0532 202 85 99 Antalya/Merkez

29 Mart 2013, 21:49:16
Hasan bey,SERVO KULUCKA gercekten beni dolandirdi..daha onceki yazimdan sonra servo durust bir firma olsaydi,bana doner ve problemi cozmek icin benimle irtibata gecerdi,ben o makinayi ticari bir amacla almamistim..benim amacim ilk okul talebelerine civcivler dagitarak,onlara bu yolla hayvan sevgisini asilamakti,verdigim sozu yemedim konyadan civcivler getirterek cocuklarimiza dagittim..cocuklarimizin yuzlerindeki o mutluluk ifadelerini gormek beni cok mutlu etti..gonul isterdiki kapi kapi dolasip topladigim yumurtalarimizdan uretim yapip cocuklarimizla paylasmakti..simdi SERVO KULUCKAYA sesleniyorum..banden haksizca aldiginiz 1000 ytl'yi gule gule harcayin..ve size helal ediyorum..benlik bir sorun yok..siz hesabinizi obur tarafta vermeye hazirlanin..iyi kuluckalar servo..

29 Mart 2013, 22:14:47
  • *
necdet bey yazınızda hakkınızı helal ettiğinizi yazmışsınız.hakkınızı helal ettikten sonra öbür tarafta ne alacaksınız.sanırın yanlış yazmışsınız.
servet bey makinanızı uzun zamandır takip ediyordum.hep makinanın arkasında oldugunuzu belirtiyordunuz.ne oldu necdet bey dışında başka arkadaşlarda şikayetci oldugunu belirtmiş.üzerinizde bu lekeler varken bu piyasada zor tutunursunuz.bilğiniz olsun.
bence yapmanız gereken en güzel şey size yöneltilen suçlamalara karşı söz hakkınızı kullanmaktır.

0 555 227 79 89-ANKARA

30 Mart 2013, 12:07:53
  • *
  • Bildiğim tek şey hiçbirşey bilmediğimdir...
zaten bu saatten sonra servo kulucka bu pıyasadan daha dogru duzgun isim yapmadan uçar gıder

30 Mart 2013, 20:43:36
  • *
   Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar.Bir süredir forumu takip edemiyordum.Hakkımda yazılanların hepsini tek tek okudum.buradan bazı konulara açıklık getirmek istiyorum.Öncelikle Necdet beyin serzenişine değinmek istiyorum ki buradaki arkadaşlarda net bilgi sahibi olsunlar.Şunu da en başta belirtmeliyim ki Necdet beyin durumu ve aramızda geçenler kendisi kadar benide çok üzmüştür.Necdet beyin yazdıkları  doğrudur sadece makine osb denilen tahtadan yapıldı demiş halbuki kendisinin kullandığı makine 1.sınıf MDF dir.Onun dışında çok detaya girmek istemiyorum.Bildiğim şudur ki Kuluçkadünyası sitesinde çok bilgili ve bu işin üstadı olan  arkadaşlar var.Higrostatlı olmayan bir makinede kullanıcının ustalığı,bilgisi ve ilgilenmesi makinedeki verimi etkilermi? Arkadaşlar benim içim fazlasıyla rahat çünkü bugüne kadar makine satmak için kimseye hayal tacirliği yapmadım,yalan söylemedim,hatta sahtekarlık hiç yapmadım.Bunu hasbel kader beni aramış bir çok kişi biliyordur.Bana bir kişi diyemezki  resimde gördüğüm yada orada yazılanlardan farklı bir makine gönderdiniz,yada makineye %100 garanti verdiniz,yada %100 çıkım garantisi verdiniz. Ben makine isteyen kişiye resimlerini gördüğü makineyi göndereceğimi beyan ediyorum ve öylede yapıyorum.
    Piyadadan silinir diye düşünen arkadaşlar Allah'a şükürler olsun bu işi yaparken bir ticari kaygı gütmüyorum.Sadece hobisini ve keyfini düşünen ancak maddi olarak çokda rahat olmayan insanlara hesaplı ama kullanışlı makine yapma gayretindeyim.Öyle olmasa benden makine isteyen bir çok kişiyi başta çimuka yada başka firmalara yönlendirmezdim.
    Nahit SAYIN beyin dediğine gelince;söylediği hata çok nadirde olsa olabiliyor.Önemli olan aradığında karşısında arızayı giderebilecek bir muhatap bulabilmek.Arkadaşının 250 yumurtadan 60 civciv aldığını söylemiş lakin benim henüz 250 yumurta kapasiteli bir makinem bulunmamaktır.
    Arkadaşlar benim resimlerini gördüğünüz makinelerden %70 in altında verim alan kullanıcı bir elin parmağını geçmez.Aynı makineden tavuk yumurtasında %96 verim alan kullanıcımda vardır.Sizlerin tabirlerinizle kendimi ve gördüğünüz makineleri aklamak yada bu çamurların izini silmek için
Hepimizin saygınlığına ve dürüstlüğüne güvendiğimiz Sayın İlyas ŞEN ile kendisi yanlış anlamaz ve uygun bir zamanını ayırabilirse Makine yaptığım bütün kullanıcılarımla kendisini görüştürebilirim.
Elbette gönül istiyorki tüm kullanıcılarım memnun olsun ve beklentilerini karşılasın ama arada bir iki kişide olsa bazen olmayabiliyor.Acaba bunda tek hatalı olan benmiyim?
Herkese saygılarımla iyi günler dilerim.
0 546 789 5 789

İZMİR/Gaziemir

30 Mart 2013, 21:36:21
  • *
servet bey
öncelikle size istinaden yazılmış yazılara cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.en azından bu sizin yaptığınız makinanın arkasında olduğunu gösterir.fakat yinede %100 müşteri memnuniyetini göstermeniz adına makinayı iade alır necdet beyin 1000 tl sini iade edersiniz.bu sadace benim fikrim.bana katılırmısınız bilemem.
0 555 227 79 89-ANKARA

30 Mart 2013, 22:02:10
  • *
  • Bildiğim tek şey hiçbirşey bilmediğimdir...
Servet bey oncelikle cevap verdıgınız için bende tesekkur ederım. Sonucta sızınde söz hakkınız vardı ve dogal olarak bunu kullandınız... benım tek dılegım eger ortada bı magduryet varsa onun gıdeurlmesı ..inş bu sekılde sonuclanır...saygılar

31 Mart 2013, 10:25:42
  • *
   Şunu da en başta belirtmeliyim ki Necdet beyin durumu ve aramızda geçenler kendisi kadar benide çok üzmüştür.  Necdet beyin yazdıkları  doğrudur
.   Doğruysa Necdet Beyin magduriyeti neden giderilmiyor.  Kuru kuruya karsındakini dogrulamak ve uzgun oldugunu belirtmek bence Necdet Beyin karnını doyurmamıştır.

Arkadaşlar benim içim fazlasıyla rahat çünkü bugüne kadar makine satmak için kimseye hayal tacirliği yapmadım,yalan söylemedim,hatta sahtekarlık hiç yapmadım.Bunu hasbel kader beni aramış bir çok kişi biliyordur.Bana bir kişi diyemezki  resimde gördüğüm yada orada yazılanlardan farklı bir makine gönderdiniz,yada makineye %100 garanti verdiniz,yada %100 çıkım garantisi verdiniz. Ben makine isteyen kişiye resimlerini gördüğü makineyi göndereceğimi beyan ediyorum ve öylede yapıyorum.
İnsanlar sizin koydugunuz ve iyi makine dediğiniz makine fotografından makinenizin verimliliğini ölçemez. Siz ticaret yapıyorsunuz ve satmak istediğiniz makinenizi bu satırları kullanarak resim eşliğinde satışınıza destek sağlıyorsunuz. Ben resim koydum makine çalışmıyorsa bu problem benim değil diyerek kenara çekilemezsiniz.

Nahit SAYIN beyin dediğine gelince;söylediği hata çok nadirde olsa olabiliyor.Önemli olan
Önemli olan kabul ettiğiniz magduriyeti gidermeniz. Bundan ötesi hikayedir.Nedir yani nadirde olsa sorun oldu ama bu sorun Necdet beyin öyle mi?

Elbette gönül istiyorki tüm kullanıcılarım memnun olsun ve beklentilerini karşılasın ama arada bir iki kişide olsa bazen olmayabiliyor.Acaba bunda tek hatalı olan benmiyim?

Evet.  Servet Bey makinelerinizin genelinin iyi çalışır olması piyango vurmuş ve para ödemekten başka günahı olmayan nihai kullanıcının bu ceremeyi çekmesini gerektirmez.Bu camiada kalıcı olarak ticaret yapmak istiyorsanız müşterinizin sizden kaynaklandığını kabul ettiğiniz mağduriyetini giderin.

01 Nisan 2013, 02:15:12
   Şunu da en başta belirtmeliyim ki Necdet beyin durumu ve aramızda geçenler kendisi kadar benide çok üzmüştür.  Necdet beyin yazdıkları  doğrudur Burasi servet beyin kendi yazisi kopyalayip yapistirdim..servet bey den sunu rica etmistim..senin makinani kullanipta memnun olan  1-2 musterinin telefon numarasini verebilirmisin diye sordum..cevabi..musterilerimizin numaralarini veremeyiz..cevabini aldim..peki makinanizi geri gonderecegim adresinizi alayim dedim..isyerinin tasindigini bir iki gun icersinde sana donerim abi diye cevap verdi aradan bir aydan fazla gecti..cevap alamayinca mail attim..kendisinden adres,faura,ve garanti belgesi istedim..hala cevap alamadim..uyelerimiz gonderdigim maili ve makinanin resimlerini gormek isterlerse gonderebilirim..ayrica yine servet beyin yazisini kopyaliyorum buraya,(Necdet beyin durumu ve aramızda geçenler kendisi kadar benide çok üzmüştür.Necdet beyin yazdıkları  doğrudur sadece makine osb denilen tahtadan yapıldı demiş halbuki kendisinin kullandığı makine 1.sınıf MDF dir.Onun dışında çok detaya girmek istemiyorum.) yanlislikla MDF yerine osb yazmisim ,evet neyse bilemiyorum ama makina calistiktan 13 gun sonra nemde,sudan kapidaki kaplama sisti ve patladi onunda resmini cektim..kapi kilidi gevsedi piyasada fiatini sordum tanesi 1.00 ytl tam kaptmayarak icerdeki hava derecesinin dusmesini sagladi..arkadaslar sizlerin vaktini almak istemiyorum..sadece sitemizi kimler kullanarak iyi niyetli insanlari kandiranlarin  belirlenmesi icin yaziyorum..iyi calismalar..

01 Nisan 2013, 08:49:43
  • *
  • Gamsız Öküz Kasabın Bıçağını Yalarmış
servet bey 250 bıldırcın yumurtasından 60 çıkım aldı daha sağlıklı çevirme sistemleri daha sağlıklı yalıtım sistemleriyle makinanızı geliştirseniz iyi olur arkadaşlarımın makinesi gördüğüm kadarıyla hep kabarmış nemden kaynaklı.

01 Nisan 2013, 12:51:05
  • *
Nejdet Bey adresinizi alayim demiş..isyerinin tasindigini bir iki gun icersinde sana donerim abi diye cevap vermişsiniz aradan bir aydan fazla gecti..cevap alamamış eğer bu doğruyla sen kıvrıl git aramızdan servo
Hükümdar köylünün yumurtasını alırsa, adamları bütün tavukları alır. (Sadi)

Google Reklamları