29 Temmuz 2021, 15:35:10

Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum SitesiBakanı Rakamlar İle Aldatıyorlar

Başlatan mire, 16 Ocak 2012, 23:27:25

« önceki - sonraki »
16 Ocak 2012, 23:27:25 Son düzenlenme: 16 Eylül 2014, 21:54:56 Yemliha KORKMAZ
BAKANI RAKAMLAR İLE ALDATIYORLAR
Bakanı Rakamlar İle Yanıltıyorlar
ÇAPAR KANAT
Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakan'ı Veteriner Hekim Sayın Mehdi Eker ''Türkiye'de kaba yem üretimi 25 milyon tondu, şu an 30 milyon ton'' diyor.
Sayın Bakan'ın burada kastettiği kalitesiz kaba yem ise bunda övünülecek bir şey yoktur. Kalitesiz kaba yem üretmek için bakanlığın herhangi bir gayret göstermesine gerek kalmıyor. Çünkü kalitesiz kaba yem buğday, tahıl anızlarından çiftçimiz elde etmektedir. Ülke ihtiyacına fazla geldiğinden kağıt sanayinde karton üretiminde girdi olarak toplanmaktadır.
Şayet sayın Bakan'ın kaba yem den kastı kaliteli kaba yem üretimi ise ne 25 milyon ton oldu, ne de olmayan 25 milyon tondan 30 milyon tona yükseldi. Sayın bakana bürokratları ya yanlış bilgi veriyor ya da bürokratların sayın bakanın eline verdikleri kağıttan rakamları yanlış telaffuz ediyor olmalı.
Türkiye'nin mevcut hayvan potansiyeli itibari ile kaliteli kaba yem ihtiyacı 34-35 milyon tondur. Sayın Bakan'ın açıklamasına göre ülkedeki kaliteli kaba yem açığının kapatılmasına 5 milyon ton kalmış demektir ki bu imkansızdır.
İmkansızlığın sebebi fabrika yem üretiminin yıllık 12 milyon ton oluşudur.
Bakanlık bürokratları kaliteli kaba yem yapılan ürünler olan; silaj mısır, yonca, çayır ve mera bitkileri desteklemelerinde ayrı ayrı kaç dekara (hektara) destek verildiğine bir baksalar ülkemizde kaliteli kaba yem üretim miktarı ortaya çıkacaktır.
Sayın Bakan Veteriner Hekim Mehdi Eker beyefendiyi yanıltan bürokratların 30 milyon ton kaba yemin (kaliteli) ekilen ürün desen alan miktarlarını, bölge bölge, il il  lütfen kamuoyu ile paylaşmalıdır. Bizde
her bölge veya İlin verim miktarına göre toplam kaliteli yem üretim miktarını hesaplayalım.
Türkiye'nin 25 milyon ton bile kaliteli kaba yem üretimi yoktur!
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

URL: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Mesajı Paylaş


  • Gösterim 2,106 
  • Genel
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter