25 Ocak 2022, 14:01:02

Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum SitesiReklamlar

DANIŞTAY’DAN ONAY,ŞEKER FABRİKALARI ÖZELLEŞİYOR

Başlatan mire, 04 Ocak 2012, 13:42:55

« önceki - sonraki »
DANIŞTAY'DAN ONAY,ŞEKER FABRİKALARI ÖZELLEŞİYOR

Danıştay, 10 şeker fabrikasının özelleştirilmek üzere ihaleye çıkarılmasına ilişkin kararın yürütmesinin durdurulması istemini reddetti.

Danıştay 13. Dairesi, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş'ye ait 10 şeker fabrikasının pazarlık usulüyle özelleştirilmek üzere ihaleye çıkarılmasına ilişkin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı kararı ile bu kararda yer alan ihale şartları belgesinin yürütmesinin durdurulması istemini reddetti.

Şeker-İş Sendikası, Malatya, Erzincan, Elazığ ve Elbistan Şeker fabrikalarının "Portföy B" grubu olarak bir bütün halinde, Kastamonu, Kırşehir, Turhal, Yozgat, Çorum ve Çarşamba Şeker fabrikalarının ise "Portföy C" grubu olarak bir bütün halinde "varlık satışı" yöntemi uygulanmak suretiyle, pazarlık usulü özelleştirilmek üzere ihaleye çıkarılmasına ilişkin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı kararı ile bu karar ekinde yer alan ihale şartları belgesinin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştayda dava açmıştı.


Mesajı Paylaş


  • Gösterim 2,129 
  • Genel
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter