Reklamlar

Ev Hanımı, Aile Bütçesine Katkı Olsun Diye Bıldırcın İşletmesi Kurdu

Başlatan münür elkan, 01 Aralık 2014, 21:31:32

« önceki - sonraki »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap         ınternette bıldırcın ıle ılgılı haber ararken  bırtanesını arkadaslar ıle paylasmak ıstedım.

Muğla'da iki çocuk annesi ev hanımı Neslihan Özmen (34), aile bütçelerine katkıda bulunmak amacıyla kiraladığı küçük işletmede, bıldırcın yetiştiriciliği ve bıldırcın yumurtası üretiyor.

Özel kuluçkahanelerden aldığı küçük bıldırcın yavrularını, işletmesinde kendi elleriyle besleyen ve onları çocuğu gibi severek yetiştiren Özmen'in işletmesindeki bıldırcınların sayısı bin 500'e ulaştı. Özmen, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın kredileri ve Avrupa Birliği fonlarından verilen destek kredilerden de yararlanarak, bu yıl sonuna kadar işletmesindeki bıldırcınların sayısını 15 bine, günlük yumurta üretimini de binin üzerine çıkarmayı hedefliyor.

Neslihan Özmen, "Aile bütçemize katkıda bulunmak için böyle bir iş yeri açtım. Şu anda günlük 300 yumurta alıyoruz, hedefimiz daha ileride bin 500 bıldırcını, 15 bine çıkarmak." dedi. Bıldırcın yumurtasına çok talep olduğunu belirten Özmen, ürettikleri yumurtaları Türkiye'nin çeşitli illerine talepler doğrultusunda kargo ile gönderdiklerini, amaçlarının, gelecekte bıldırcın üretimini bir marka haline getirmek olduğunu belirti.

Bıldırcın yumurtasının diğer yumurtalara göre besin değerinin daha yüksek olduğunu ve özellikle çocukların zihin ve kemik gelişimlerine önemli katkı sağladığını aktaran Özmen, yetişkinlerde de astım ve bronşite yararı olduğunu, hücre yenileme özelliğinin de bulunduğunu belirtti. Yumurtalar, 2,5 TL'den 12 adet küçük ambalajlara yerleştirilerek ihtiyaç yerlerine gönderiliyor. Örnek girişimci Neslihan Özmen'in kiraladığı işletmenin 350 metrekarelik kapalı alanı bulunuyor.

(CİHAN)
Mesajı Paylaş


+905444234318

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 2,703 
  • Genel
  • 3 Yanıt
rabbim nasip etti ucundan köşesinden basladık kanatlı olayına hedıye yumurmatalar 19 cu gununde yıne recepbeyın hedıyesı bıldırcın yumurtaları 7.cı gununde makınedeler, bıraz cesaret bıraz azım, cok cok sevgı ıle neden olmasın , girişimci ınsanların gözlerindeki ışık cesaret verıyor,cesaret alıyorum. uye arkadaslardan daha fazla zıyaretcı gezıyor sıtemızı onlarıda fişeklemiş olmak adına paylasdım bu haberi. Mesajı Paylaş
+905444234318

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Rabbim nasip etti ucundan köşesinden basladık kanatlı olayına hedıye yumurmatalar 19 cu gununde yıne recep beyın hedıyesı bıldırcın yumurtaları 7.cı gununde makınedeler, bıraz cesaret bıraz azım, cok cok sevgı ıle neden olmasın , girişimci ınsanların gözlerindeki ışık cesaret verıyor,cesaret alıyorum. uye arkadaslardan daha fazla zıyaretcı gezıyor sıtemızı onlarıda fişeklemiş olmak adına paylasdım bu haberi.


İnşallah yumurtalardan tatminkar bir sayı çıkar da  üretime hızlı giriş yaparsınız. Mesajı Paylaş
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap / Profesyonel Tavukçuluk...Beslenilen Türler;Light Brahma

Benimde Bıldırcınları çoğaltmak gibi bir fikrim var en önemli şey pazar olayı satış yapacak yer bulsam en az 1000 Adete çıkarmayı bende düşünüyorum?
Toptan yumurta alan olursa sürekli üretim yapabilirim. Mesajı Paylaş
İman ki o cevher ilahi ne büyüktür imansız olan paslı yürek sinede yüktür.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Karabük / 1960 
Tel : 0 505 809 91 13
Beslediğim Canlılar : Jumbo, Albino bıldırcın,  Minyatür Habeş,  Serama


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter