25 Ocak 2022, 13:42:12

Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum SitesiReklamlar

Hayvan Hakları” Mecliste Tüm Muhalefeti Ve İktidarı Birleştirdi

Başlatan mire, 17 Şubat 2012, 17:01:56

« önceki - sonraki »
"HAYVAN HAKLARI" MECLİSTE TÜM MUHALEFETİ VE İKTİDARI BİRLEŞTİRDİ

En sert eleştirilerin yapıldığı bu günlerde bütün partiler toplandı ve önemli bir düzenleme için ortak hareket etme kararı aldı.

İçtüzük gerginliğiyle karşı karşıya gelinen ve yaşanan arbadeyle tatsız olaylara sahne olan Meclis'te iktidar ile muhalefet bu kez ortak hareket etti.    Uzlaşmanın Görüntüsü   Meclis basın toplantı salonunda bu kez "uzlaşmanın görüntüsü" kaydedildi. Kürsü önünde Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu yanında AK Parti, CHP, MHP ve BDP temsilcileri yer aldı.   İçtüzük kavgasında birbirlerini yumruklayan iktidar ile muhalefeti bir araya getiren konu ise hayvan hakları oldu.   "Hayvanların da canı var, onları seviyoruz" diyen Bakan Eroğlu, hayvan haklarıyla ilgili mevzuatın değiştirilmesi için başlattıkları çalışmayı tamamladıklarını açıkladı.   Eroğlu, parti grupları ve sivil toplum kuruluşlarının görüşlerini de aldıktan sonra taslağı olgunlaştırıp Meclis'e sevk edeceklerini bildirdi.   Hayvanlara Eziyet Cezasız Kalmayacak

Çalışmaya göre hayvanlara işkence, kötü muamele yapanlara artık ceza verilecek.   Bakan Eroğlu, "Kedi, köpeğe vahşice işkence yapmak cezasız kalmamalı. Bunun için güzel bir çalışma yapıyoruz" diye konuştu.   AK Parti Grup Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, "Güzel bir girişim içindeyiz" derken CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, "Hayvanlara kötü muamele kabahat olmaktan çıkarılmalı" şeklinde konuştu.   MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri ise düzenlemeyle ilgili sağlanan uzlaşı için "Demek ki istenirse mutabakat olabiliyor" dedi.   "Hayvanlara Kötü Davrananlar Sonra İnsanlara Yöneliyor"

Çalışma, sanatçı Yonca Evcimik'in de içinde olduğu hayvansever derneklerinin girişimiyle başlatıldı. Tüm partilerin ittifakından memnun olan Yonca Evcimik, "Sokakta hayvanlara işkence eden, onlara kötü davrananlar sonra çocuklara, özürlülere, yaşlılara, kadınlara yöneliyor. Bunlar cezalandırılmalı, gerekiyorsa tedavi edilmeli" diye konuştu.   Tüm partiler söz verdi hayvanları korumak için, herkes elini taşın altına koyacak.   "Sözünde Durmayanı Kediler Patilesin"   Peki sözler tutulmazsa ne olacak? Bu soruya espirili bir cevap veren BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, "Sözünde durmayanı kediler patilesin" dedi.

URL: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Mesajı Paylaş


  • Gösterim 1,929 
  • Genel
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter