Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

AŞI TEMİNİ ve UYGULAMASI

Başlatan Aydın Yılmaz, 21 Ekim 2012, 23:55:31

« önceki - sonraki »
Selam,tavuk ve civcivler için nasıl bir aşı programı uygulamak gerekir,nereden temin edebilirim,elimdeki kanatlı sayısı yüz civarında aşılar ise duyduğuma göre 1000-2000 lik kapasiteden başlıyormuş,benim için bu da önemli değil sadece hangi sırayla ne yapmalıyım ve nereden temin edilir,bilgisi olandan yardım istiyorum Mesajı Paylaş

• Gösterim 26,105 
  • Hastalıklar Ve Tedavileri
  • 7 Yanıtlar

selam. aşı olayını çok araştırdım gece yarılarına kadar nette dolaştım veterinere gittim sonuç alamadım. tabi elimdeki tavuk horoz sayısı 50-60 kadardı. su içine karıştırılan canlı aşılar var. tek kullanımlık. bunlar kullanılabilir. diğer 1000 dozluk aşılar daha çok profesyonel işletmelerde kullanılıyor. Mesajı Paylaş
SİLVER,SPLASH,BLUE LACED WYANDOTTE
LIGHT BRAHMA (Q7) , DARK BRAHMA (KARA OĞLAN) , LIGHT SUSSEX , SULTAN , İSPENÇ...
544 638 88 77 -HoBi PARK-ANTALYA-

aşı bulamazsanız beni arayın 4 karma dahil tanık depocu var ankarada piyasanın altında almaya calısır yollarım 05545651038 Mesajı Paylaş

suya karıştırılan aşılar en uygunudur bence zaten  veterınerın bunu bılmesı lazım bılmıyosa ışı bıraksın..
el altından son kullanma tarıhı geçmiş aşı vs.. alınmasına karşıyım.. hastalığı tıcarete çevirmeye gerek yok.. Mesajı Paylaş

ben veteriner sağlık teknisyeniyim civciv kuluçkadan çıkıp kuruduktan sonra marek aşısı yapılır 1.gün yani çıkımdan 1 gün sonra yalancı veba ve infeksiyoz bronşit aşıları yapılır ve bu veba ve infeksiyoz bronşit aralıkla aşı takvimi yapılarak uygulanır tavuklarda 112.güne kadar daha sonra yılda 1 olmak şartıyla veba yani newcatsle aşısı yapılır bu aşılar içme sularına veya göze damla şeklinde uygulanır. üzücü olan şu ki en düşük dozlar 2.500lük Mesajı Paylaş
facebook 4K kuluçka

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
ben veteriner sağlık teknisyeniyim civciv kuluçkadan çıkıp kuruduktan sonra marek aşısı yapılır 1.gün yani çıkımdan 1 gün sonra yalancı veba ve infeksiyoz bronşit aşıları yapılır ve bu veba ve infeksiyoz bronşit aralıkla aşı takvimi yapılarak uygulanır tavuklarda 112.güne kadar daha sonra yılda 1 olmak şartıyla veba yani newcatsle aşısı yapılır bu aşılar içme sularına veya göze damla şeklinde uygulanır. üzücü olan şu ki en düşük dozlar 2.500lük

aynen hocam Mesajı Paylaş

1000 DOZDA VAR AYRICA 8 haftalıkken çiçek 4 aylıkken 4 karma yapılır 4 karma yapmakiçin mutlaka daha önce sularına verilen ucuz aşı canlı aşı yapılmıs olmalıdır bu aşıları yapan ilaca para vermez ve tavuk ölümleri kolay kolay olmaz sevgiler.... Mesajı Paylaş

benim aşı takvimim.

hipra clon -1.gün sprey ağıza veya suya newcastle
bronşit- 10.gün
veba-20.gün
veba+bronşit-8.hafta
çiçek-12.hafta
veba+bronşit+eds+coryza(4 lü karma)16.hafta
ve 6 ayda bir 4 lü karma aşı

Mesajı Paylaş
Dilini terbiye etmeden önce yüreğini terbiye et.Zira söz yürekten gelir dilden çıkar...

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.