Reklamlar

Islak Termometre Sıcaklık - Nem Değerleri Tablosu

Başlatan Fazlı Başyiğit, 07 Mart 2014, 04:28:09

« önceki - sonraki »
07 Mart 2014, 04:28:09 Son düzenlenme: 26 Haziran 2017, 06:40:35 Fazlı Başyiğit
Arkadaşlar hemen hemen hepimiz bu işe başlarken kafamızda bir çok soru ile başladık bu sorulardan biri de nemi en doğru şekilde nasıl hesaplarız.

Cevap olarak dijital nem ölçerler(Higrostat) kullanabiliriz yada ıslak termometre gibi daha düşük maliyetli şeyler kullanabiliriz.Yada dijital higrostatımızı doğru ölçüyormu diye değerlendirme yapabiliriz.Aşağıdaki tabloda nem oranları yazılı.

Islak Termometre kullanımını kısaca anlatayım normal civalı cam termoetre ucuna suyu emen bez veya fitil sarıyoruz ve bez - fitilin ucunu suya batırıyoruz bu kadar. Önemli olan kısmı bezin suya temas eden kısmı ile derece arasında 5 cm kadar mesafe olması.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Bu nem oranları termometremizdeki sıcaklık ve ıslak termometremizdeki sıcaklık farkı ile çıkan nem oranları.Tabloyu internetten bu siteden Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap değerleri tek tek girerek hesaplayıp yaptım isteyen bakabilir siteye.
Mesajı Paylaş


Eski insanlar birbirine ilâçtı.<br />Günümüz insanı ise devâsız bir dert. . .
  • Gösterim 5,164 
  • Makinedeki Nem
  • 1 Yanıt
Fazlı bey bilgileriniz ve çizelgeniz için teşekkür ederim. Bugünkü denememde iki adet dijital higrometre ve ıslak termometre ile ölçüm yaptım 37.5 derecede arzum bebbe 68 loobex 80 gösteryordu ıslak termometre ise 31 idi. Bu tür çin malı ürünlere ürünlere güvenmemek gerekiyor. Saygılar :) Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter