03 Temmuz 2020, 23:03:17

Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum SitesiKaz Yetiştirme Ve Kuluçka Makinası Ile Yavru çıkarma

Başlatan Fazlı Başyiğit, 26 Haziran 2017, 06:13:28

« önceki - sonraki »
26 Haziran 2017, 06:13:28 Son düzenlenme: 27 Haziran 2017, 01:18:25 Tuncay KEKEÇ
Kaz yetiştirmek isteyen ve bu işi tam anlamıyla bilmeyen üyelerimiz yaralı bir konu olacağını düşündüğüm için bu konuyu açtım.Öncelikle kaz yetişriciliği diğer türlerden farklılık gösterir gerek üremesi gerek beslenmesi ve gerek barınması tavuk yada hindi gibi değildir.

Kaz yiyecek olarak yemek artıklarıda dahil ne verirseniz ayrım yapmadan yiyen,barınma konusunda da öyle aman aman korunaklı bir kümes gerektirmeyen hatta yağmur,kar fırtınadan memnun olan ,üremesi ise tavuk ve hindi gibi kuluçka süreci farklı olan bir hayvandır.

Ülkemizde bulunan yerli kazlar genelde şubat ayı gibi 2 günde bir yumurtlayarak 10-15 arası yumurta yapar ve şubat ayını bitirir sonrasında mart ayında yumurtladığı 10 -15 yumurta üzerine yatark kuluçka sürecine girer bu diğer türlerde farklılık gösterebilir örneğin çin kazı gibi bu kazlar sende 80-100 hatta 140 tane yumurta verenleride var.Çin kazlarında kuluçka süreci yoktur yada yok denecek kadar azdır bu yüzden bu kazları üretmek istiyorsak bir tanede kuluçka makinamız olacak . Altta verdiğim video linklerin de kaz yetiştiriciliği ile ilgili özellikle çin kazı ile ilgili detaylı bilgiler mevcut umarım herkese faydalı olur.

1- Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

2- Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap Mesajı Paylaş


Eski insanlar birbirine ilâçtı.<br />Günümüz insanı ise devâsız bir dert. . .
  • Gösterim 1,905 
  • Kazlar
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter