Reklamlar

Tavuk İlaçları ( COXMED Oral Çözelti )

Başlatan Metin Uçar, 25 Mart 2012, 01:57:59

« önceki - sonraki »

%2,5 Toltrazuril
Veteriner Antikoksidiyal

KULLANIM SAHASI ve ENDİKASYONLARI
Tavuk ve hindilerin koksidiyoz hastalığından korunmasında ve tedavisinde etkilidir.
Tavuklarda: Eimeria acervulina, Eimeria tenella, Eimeria necatrix, Eimeria brunetti, Eimeria maxima ve Eimeria mitis'ten kaynaklanan Koksidiyoz'un tedavisi ve önlenmesinde kullanılmaktadır.
Hindilerde: Eimeria adenoides, Eimeria meleagridis ve Eimeria meleagrimitis'in sebep olduğu Koksidiyoz'un tedavisi ve önlenmesinde kullanılmaktadır. 

AMBALAJ
100 ml, 500 ml, 1 Litre, 2.5 Litre ve 5 Litre.

 

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ
COXMED Oral Çözelti, antikoksidiyal bir ajan olan Toltrazuril içermektedir. Toltrazuril, tavuk ve hindilerdeki koksidiyoz etkenlerine karşı etkilidir. Parazitin tüm hücre içi gelişme evrelerinde, şizontlar ve gametositlerin çoğalma dönemlerinde etki göstermektedir. Araştırmalar, Toltrazuril'in hücre solunum zincirinde ve pirimidin sentezinde görev yapan birtakım enzimleri inhibe ederek Eimeria sp. üzerine etki ettiğini göstermektedir.
Uygulamadan sonra maksimum plazma Toltrazuril düzeyi 0,62 µg/ml'dir. Vücuttan hızla atılmaktadır, 24 saat sonra kanda saptanamayacak düzeye iner. Başlıca metabolitleri olan toltrazuril sulfoksit ve toltrazuril sulfon, büyük oranda dışkı ile atılmaktadır

Mesajı Paylaş


  • Gösterim 3,913 
  • İlaç ve Tedavi yöntemleri
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter