Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi


Reklamlar

11.gıda Ve Tarım Kongresi Yapıldı

Başlatan mire, 22 Ocak 2012, 16:04:04

« önceki - sonraki »
11.GIDA VE TARIM KONGRESİ YAPILDI

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) tarafından düzenlenen 11. Ulusal Tarım ve Gıda Kongresi Ankara Ticaret Odası (ATO) Toplantı Salonunda yapıldı.

Tarım ve gıda sektöründen geniş bir katılımın gerçekleştiği Kongre, TZD Genel Başkanı İbrahim Yetkin'in açış konuşmasıyla başladı. Genel Başkan'ın konuşmasının ardından protokolde yer alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Has Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, DSP Genel Başkanı Masum Türker ve DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek tarım ve tarımda izlenen politikalarla ilgili görüşlerini ifade eden konuşmalar yaptılar.

Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanı M. Mehdi Eker ve TBMM Tarım ve Köyişleri Komisyonu Başkanı İbrahim Yiğit'in Toplantıya programı nedeniyle katılamadıklarını belirten mesajlarının okunmasının ardından toplantıya yemek için ara verildi.

Toplantının öğleden sonraki bölümünde tarım sektörünün çeşitli sorunları ile ilgili tebliğler sunuldu. Tebliğlerin konuları ve sunucuları şöyleydi:

1. Tarımsal Üretim ve Gıda Sanayii  -PANKOBİRLİK (Dr. F. Figen AR, PANKOBİRLİK APK Müdür Yardımcısı)  - ÇAYKUR (Dr. Ayşen KARATAŞ, Uzman)

2. Hayvancılık ve Gıda Sorunu  - Tire Süt Kooperatifi (Mahmut ESKİYÖRÜK , Yönetim Kurulu Başkanı)  - Amasya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği  (Güner ASLAN, Yönetim Kurulu Başkanı)  - BANVİT (Vet. Dr. Ramazan ÇAKIR , Kırmızı Et Üretim Direktörü)   3. Satın Alma, Pazarlama ve Teşvik Politikalarının Gıda Üretimi ve Fiyatları Üzerindeki Etkileri  -TMO (Hacı BARAN, Hububat Alım ve Muhafaza Şube Müdürü)  -TÜSEMKOM ( Yüksel TAVŞAN, Türkiye Sebze Meyve Komisyoncuları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı)  - Prof. Dr. Turan KARADENİZ (Ordu Ziraat Fakültesi Dekanı)   4. Meyve Sebze ve Tohumculuk Sektörünün Ekonomiye Katkıları  - ALARA (Dr. Cihangir KORKMAZ, ALARA Fidan Genel Müdürü)   5. Gıda Güvenliği ve Tarım Sigortacılığının Ekonomik ve Toplumsal Önemi  - TMMOB Gıda Mühendisleri Odası (Dr. Taylan KILMAZ, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi)  -TARSİM (Necati İÇER, TARSİM Teknik Departman Müdürü)  - REİS Gıda (Mehmet REİS (Yönetim Kurulu Başkanı)   6. Tarım ve Gıda Sektöründeki Finansman Sorunları  -Ziraat Bankası  - Denizbank  - Şekerbank  - TEB   11. Tarım ve Gıda Kongresinde yapılan konuşmalar ve sunulan tebliğlerin tümü önümüzdeki günlerde bir kitapta toplanarak ilgili kişi ve kurumların dikkatine sunulacağı bildirildi.

URL: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Mesajı Paylaş


  • Gösterim 2,372 
  • Genel
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.