25 Ocak 2022, 14:46:31

Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum SitesiReklamlar

Abd De Kuş Gribi Hızla Yayılıyor

Başlatan M.Münir TOPRAK, 01 Mayıs 2015, 14:55:41

« önceki - sonraki »
01 Mayıs 2015, 14:55:41 Son düzenlenme: 01 Mayıs 2015, 14:57:02 M.Münir TOPRAK
 
ABD'de 16 eyalette kuş gribi virüsüne rastlandığı açıklandı. Şu ana kadar, virüsün 13 milyonu aşkın tavuk ve hindiye bulaştığı belirtildi.

Amerika Tarım Bakanlığı (USDA), şu anda virüsün insanlar için tehlike oluşturmadığını açıkladı. Son zamanlarda, Asya ve Afrika'da insan ölümleriyle sonuçlanan kuş gribinin H5N1 adlı virüsten kaynaklandığı, ABD'deki virüsün ise H5N2 olduğu aktarıldı.

H5N2'nin sadece hayvanları etkisi altına alan bir virüs çeşidinin insanlar arasında yayılma riski taşımadığı belirtiliyor. ABD'deki yetkililer ise hastalıklı kuşlarla yakın temastan kaçınılması uyarısında bulundu. Ayrıca ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), çalışanlarına virüs bulaşma ihtimaline karşı 'kuş gribi aşısı' üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Sıcak ve güneşli havaları sevmediği belirtilen virüs salgınının yayılma hızında yazın düşüş bekleniyor. Salgının sonbaharda tekrar geri geri gelebileceği tahmin ediliyor.

cihan haber ajansı
Mesajı Paylaş


www Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 1,961 
  • Genel
  • 1 Yanıt
sadece abd olsa iyi munir abi türkiyede Kastamonu da da tespit edilmiş haberlerde gösteriyor Mesajı Paylaş
GUSHTEREK


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter