Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi


Reklamlar

Akan “ithalatın Artmasından Rahatımız Yok”

Başlatan mire, 17 Şubat 2012, 14:14:39

« önceki - sonraki »
AKAN "İTHALATIN ARTMASINDAN RAHATIMIZ YOK"

Ekonomi Bakan Zafer Çağlayan, "İhracatımız rekor kırdığı için ne kadar mutluysak,ithalatımızın kırdığı rekordan da o kadar rahatsızız" dedi.

Ekonomi Bakan Zafer Çağlayan ithalatın artmasından duyulan rahatsızlığı dile getirdi.   Bu konuda çok ciddi ve somut çalışmalar yaptıklarını bildiren Çağlayan, yeni teşvik sistemini en kısa sürede kamuoyuna açıklayacaklarını söyledi.   Zafer Çağlayan, "Devlet olarak ithalata yasak getiremem. Yapabileceklerimiz bizde üretimi olmayan yada sınırlı olan malların Türkiye'de üretilmesi için gerekli ortamı sağlamak ve yerli yabancı işadamlarını bu yatırımları yapmaya teşvik etmek. Birkaç gün içinde ümidediyorumki inşallah bu haftasonuna kadar başbakanımızın sağlığına kavuşmasıyla beraber kendilerine arz edeceğimiz yeni teşvik sistemini yine sayın başbakanımızla birlikte kamuoyuna açıklayacağız." dedi.

YURTDIŞINDAN ÇÖPLERDEN TOPLANAN PET ŞİŞELERİ İTHAL EDİYORUZ

Son günlerde moda olan çöplerdeki pet şişe ve kapaklarının toplanması dönüşüm olarak  ekonomimize kazandırılmaya devam ediyor.

Çöplerden toplanan pet şişelerden elyaf olarak yararlanılıyor.Birçok alanda kullanılan ve elyaf olan bu şişelerin toplanma işi yaygın olmadığı için yurtdışındaki çöplükten toplanan şişelerin ithal edildiği belirlendi.Sanayide kullandığımız pet şişelerin yüzde 60′ının ithal edildiği söyleniyor.İlgililer güzel bir organizasyonla çöplerden toplanacak pet şişeler sayesinde ithalatın sona ereceği ve sanayimize büyük katkı sağlayacağı görüşündeler.

URL: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Mesajı Paylaş


  • Gösterim 1,805 
  • Genel
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.