30 Kasım 2021, 09:45:00

Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum SitesiReklamlar

Bıldırcın beslemek

Başlatan Çelebi Gönlügeniş, 02 Ağustos 2011, 18:55:38

« önceki - sonraki »


Bir ara evin çatısında 10 tane kadar bıldırcın besledim. Maksadım taze taze yumurtasını yemekti. Ama havalar ısınıp yaz mevsimi gelince öyle ağır bir koku yayıyorki dayanmak mümkün değil. O nedenle evinde veya evine yakın yerlerde bıldırcın beslemeyi düşünenler bir kez daha düşünsün. Mesajı Paylaş


  • Gösterim 12,257 
  • Bıldırcın
  • 12 Yanıt


Evin çatısında yada yakınında beslemek gerçekten zor. Koku bazen dayanılmaz olabiliyor. Ama ben evimin 25 mt uzağındaki eski inak damın da besliyorum. Neredeyse ticari olmaya başladı. İlk başlarda eş dost akraba birer ikişer istiyorlardı, şimdilerde bir kaç marketle anlaştım onlara sürekli yumurta vermeye başladım. Kendi iş yerimde gelen giden müşterilerime hediye ederken falan onlarda alıştılar sürekli almaya başladılar. Baktım iyi gidiyor birde kuluçka makinesi yaptım şimdi isteyenlere civciv de satıyorum. Öyle çok hızlı bir para akışı yok ama elimde sürekli harçlık olmasını sağlıyor bu minik canlılar. Ama mekanı müsait olmayan gerçekten bulaşmasın yoksa kokudan bayılırlar.

Mesajı PaylaşEvet haklısınız bıldırcın koku yapar. Ama bende ızgara tabanlı kefesler var. Altlarındaki tavaları iki günde bir temizliyorum. Böylece dayanılmayacak kadar ağır kokular oluşmuyor. Bir şeyi seviyorsanız ondan gelen sıkıntılara da sabretmeniz gerekir. Temizlik işi zahmetli ama ben severek yapıyorum.

Mesajı Paylaş

ben de evin terasında besliyorum, açık ve geniş alan olduğu için sorun yaşamıyorum... Mesajı Paylaş

13 Ağustos 2011, 12:53:52 #4 Son düzenlenme: 13 Ağustos 2011, 13:02:51 Adnan Paksoy
İlyas bey resim eklemek istedim, olmadı.

[eklenti yönetici tarafından silindi] Mesajı Paylaş

13 Ağustos 2011, 12:54:53 #5 Son düzenlenme: 13 Ağustos 2011, 13:28:21 ilyas şen
.Mesajı Paylaş

.

[eklenti yönetici tarafından silindi] Mesajı Paylaş
  Adnan bey kafesiniz çok kullanışlı ve şirin görünüyor. İyi günlerde kullanın.
Mesajı Paylaş
<br /><br />Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

teşekkür ederim İlyas Bey. benim ekranda resim görünmüyor. Anlaşılan sorun var... Mesajı Paylaş
Kullanmakta olduğunuz internet sunucusunu değiştirmenizi tavsiye ederim. Ben crome kullanıyorum. Memnunum.
Mesajı Paylaş
<br /><br />Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

      Malesef bende göremiyorum bende fire fox kullanıyorum. Mesajı Paylaş
İzmir/Bayraklı/Çaymahalle
0 507 763 99 97

Tüm kuluçka dünyası üyelerine merhabalar.Benide aranıza kabul ettiğiniz için teşekkür ederim.Ben izmir karşıyakada ikamet etmekteyim.Apartmanın çatısıda bana ait ve yaklaşık 90 metre kare.Ben çatıya gaz betondan 5 metrekare bir bıldırcın kümesi yapmak düşüncesindeyim.Kümesin önünede eşinmeleri güneşlenmeleri ve banyo yapmaları için kum havuzu yapmak arzusundayım.Fakat hem burada hemde netteki araştırmalarım sonucunda bıldırcınların anormal derecede koku yaptığı yazılıp çiziliyor.Bu koku problemini minimuma indirmem için değerli görüşlerinizi bekliyor ve hepinize saygılar sunuyorum. Mesajı PaylaşÇok güzel düşünmüşsünüz. Lakin kısa bir uyarı yapmama müsade edin. Bıldırcınların dışkıları temizlenmediklerinde özellikle su ile temas ettiklerinde dayanılmaz bir koku yayarlar. O nedenle sık sık temizlemelisiniz.

Mesajı Paylaş
<br /><br />Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter