Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi


Reklamlar

Bu bir istişare konusudur !

Başlatan İLYAS ŞEN, 22 Kasım 2011, 12:04:25

« önceki - sonraki »


Arkadaşlar aramıza katılmış olan üyelrimizin büyük çoğunluğu hayvanları seven onlarla bir şekilde ilgilenen insanlardan oluşuyor. Bu nedenle asıl konumuz olan kanatlıları beslerken nelere dikkat etmeliyiz.  Alım satım yaparken alıcının ve satıcının nasıl davranması gerekir. Olası bir olumsuzluk durumunda ortaya çıkan zarar kim tarafından karşılanmalıdır. Kısaca hobicilik ahlak kuralları diyebileceğimiz bir çerçeveyi oluşturmaya gayret edelim. Bütün üyelerimizden bu konudaki fikirlerini bildirmesini rica ediyorum. Bu mesaj altına yazabilirsiniz.

Mesajı Paylaş


[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com
  • Gösterim 4,182 
  • Genel
  • 6 Yanıtlar
Merhaba,

İlk başta güven vermek gerekir, dürüst olmak gerekir, yalan konuşmamak gerekir. İş ahlakı, ticaret ahlakı ve (hobicilik ahlakı) da bunu gerektirir. Burası, başka siteler veya ortamlarda yapılan alışverişler, takaslar sonucu alınan verim ve verimsizlik ilgili kişiler tarafından açıklanıyor, yazılıyor çiziliyor. Bu sonuçlar herkes için özellikle satıcılar için referanstır.

Her ne kadar ben bu işte yeni olsam da, bu işle haşır neşir olanların söyleyecek çok şeyleri olduğuna eminim.

Selamlar... Mesajı Paylaş

Çok güzel ve gerekli bi konuya değinmişsin ilyas abi.. Bu konu ile ilgili düşüncelerimi yazmadan önce kendim nasıl bir yol izleğeceğimi bildireyim ; ben foruma ilk üye olduğumdada söylemiştım.. Paylaşmayı severim.. Gerektği zaman kuluckadünyası uyelerne hediye babında sunmaktan kaçınmam.. Tabi bu senelik ihtyacmı karşladktan sonra.. Gelelm konumuza; kabullenmesekte burada ufakta olsa bir ticaret var ben alrm, o satar misali.. Burda gerekli olan ticaret ahlakı; sözünde durmak , malının arkasnda durmak, gerektiğnde elini taşın altna koymak.. Yıkıcı deqil yapıcı olmak.. Ben inananarak söylüyorum burada bu olaylar olmicaktır.. Olsada aramızdan şerler temizlenmiş olur :) uzun lafın kısası herkes kendine yakışanı yapsın.. Biraz sacmalamş olablrim cumle kuramadım azönce yogun bi toplantıdan çktm kafam hala toplantıda:) Mesajı Paylaş
Şimdi arkadaşlar her iki tarafta iyi niyetli diyelim. Ama oldu ya yolda başlarına bişi geldi kanatlıların bu durumda ortaya çıkan zararı kim telafi edecek. Bir şekilde hayvanlar açlıktan susuzluktan veya havasızlıktan ölebilir. Neticede riskli bir iş yapılıyor. O zaman ortaya çıkacak zarar kime ait olmalı. Benim demek istediğim tabiki kötü niyetli insanla alışverişte zarar iyi niyetli olan uğrar. Önemli olan her iki taraf ta iyi niyetliyse nasıl davranılmalı.


Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com

Bu tür durumlarda zarar iki taraf arasında adilce paylaştırılmalıdır. Mesajı Paylaş

ömer abiye katılıyorum..  zarar bencede 2 taraf arasnda karşilanmalı Mesajı PaylaşBende aynı fikirdeyim. Ama iş uygulamaya gelince çok çarpık fikirler ortaya atanlar oluyor. Kendi tecrübelerimden yola çıkarak konuşayım. Ben birine palaz yolladım. Nasıl olduysa yolda palazlar öldü. Adam parasının tamamını geri talep etti. Ben özenle itina ile paketlemiş ve arabaya vermiştim. Ölmelerini tabiki bende istemem. Ama sonuçta canlıdır bagaj kapağından soğuk hava mı girdi nasıl olduysa öldüler. Ama karşı taraf ta iyi niyetli olmlasına rağmen zararın 001 kuruşunu bile üstlenmedi. O esnada şöyle bir mantık yürüttü. Ben müşteriyim bana malı sağlam olarak ulaştırmak senin görevin eğer ulaştıramadıysan bunun ceremesini de sen çekmelisin dedi. Malesef istenmeyen durumlar la karşılaşılabiliyor. Siz siz olun pazarlığı baştan iyi yapın. Neticede bu piyasada herkes birbirini tanıyor. Ben o adamın parasını iade etmesem hemen adımı karalayacak bundan sonraki satışlarıma balta vuracaktı.  İnşallah tekrarını yaşamayız. İnşallah sizin de başınıza gelmez.
Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.