Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi


Reklamlar

Dölsüz Yumurta

Başlatan İLYAS ŞEN, 13 Şubat 2012, 12:01:34

« önceki - sonraki »


Civciv çıkaranlar bilir dölsüz yumurta hepimizin üzüldüğü bir konudur.
Bu durumun üstesinden gelmek ve döllü yumurta sayısınız arttırmak için neler yapabiliriz? Neler yapmalıyız ? Bu konuda ki bilgilerinizi ve düşüncelerinizi paylaşmanızı rica ederim.

Bu konuda benim bildiklerim kısaca şu şekilde.

1- Horoz ve tavuk sayısı dengeli olmalı ırklara göre değişmesine rağmen örneğin brahmada 1 + 3 sussex de 1+4 ideal rakamlardır.

2- Horoz ve tavukların çok sağlıklı olmaları için gereken ihtimam gösterilmeli. Hasta hayvanın yumurtasının döllü olması hayl olur.

3-  Özellikle horozlarda ayak ve parmak sağlığı önem arzediyor. Eğer ayaklarında kusur olursa dişinin üstünde tutunamaz.

4- Belli periyotlarla E vitamini ve selenyum takviyesi verilmesi daha iyi olur.

Bilmediklerim veya eksik yazdıklarım olabilir. Diğer arkadaşlar da eksiklerimizi tamamlarsa seviniriz.

Mesajı Paylaş


[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com
  • Gösterim 3,049 
  • Tavuk
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.