18 Ocak 2022, 01:38:08

Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum SitesiReklamlar

DSÖ “Kuş gribi ile ilgili çalışmalar yanlış ellere geçebilir”

Başlatan mire, 01 Ocak 2012, 01:05:41

« önceki - sonraki »
DSÖ "Kuş gribi ile ilgili çalışmalar yanlış ellere geçebilir"

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), kuş gribi virüsüyle ilgili tehlikeli bilgilerin yanlış ellere geçebileceği uyarısında bulundu.

WHO, uyarısını, Amerikan hükümetinin destek verdiği araştırmacıların ölümcül H5N1 virüsünün insandan insana çok daha kolay geçebilen türünü üretmesinin ardından yaptı.

WHO'dan yapılan açıklamada, bu çalışmaların neticelerinin biyolojik silahlar üretmek için kullanılması ya da söz konusu virüsün yanlışlıkla dağılması halinde "ortaya çıkabilecek muhtemel sonuçlardan derin endişe duyulduğu" bildirildi.

WHO'nun üst düzey gribal enfeksiyon uzmanı Dr. Keizi Fukuda, bu çalışmaların istenilen türden çalışmalar olmadığını söyledi.

Fukuda, ayrıca DSÖ'nün tüm güvenilir araştırmacıların, ölümcül H5N1 salgınının yayılmasının nasıl önlenebileceğini daha iyi anlaması için bu çalışmalara katılması gerektiğini düşündüğünü kaydetti.

Dr. Fukuda, DSÖ'nün iki kurum tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarını henüz elde etmediğini de belirtti.

Amerikan Ulusal Sağlık Enstitüleri, geçen hafta, Hollanda'daki Erasmus Üniversitesi Tıp Merkezi ve Wisconsin-Medison Üniversitesindeki bilim adamlarından, yaptıkları çalışmaların tüm ayrıntılarını yayımlamaktan kaçınmalarını istemişti.

Editörün Notu: Demek ki kuş gribinin yeni aşıları yolda.Bu ekonomik krizde iyi açık kapatır.URL: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Mesajı Paylaş


  • Gösterim 2,689 
  • Genel
  • 1 Yanıt
Ömer eline sağlık. Fakat bu H5N1 virüsü gelişmiş ülkelerin ürettiği kimyasal silah olarak en masumu ve devede kulak. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter