Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi


Reklamlar

Etlik piliç yetiştiriciliği

Başlatan CihanYıl, 10 Ekim 2012, 18:03:10

« önceki - sonraki »
Selamün aleyküm arkadaşlar,

Benim Bandırma da tavuk çiftliğinde bakıcı olarak çalışan güvenilir bir tanıdığım var. Bana dediki gel kümesi sen kirala sana çalışalım dedi. Benimde kafamı kurcalıyor. Bakıcı olduğu için sorduğum sorulara tam cevap veremiyor.

Sizlerin bu konuda bilgisi var mı?

-En az 25 000 lik bir yer olmalı diye düşünüyorum doğru mu?

-Firma civcivler, yemi, ilaçlar veriyor. Veteriner desteği sağlıyor bunları biliyorum

- Tavukları geri senden kaça alıyor.

-İlk başta firma ipotek falan istiyor mu?

-Civcivler ölürse cezası nedir.

-Fazla kilo alırsa primi nedir.

Saygılarımla
Mesajı Paylaş


  • Gösterim 8,093 
  • Tavuk
  • 6 Yanıtlar
Kimse bilmiyor mu? Herkes hobici mi?  :) Mesajı PaylaşBu sorduğunuz soruyu ben cevaplayabilirim. Ama o kadar detaylıbir konuki bir iki kelime ile özetlemek pek mümkün değil.

Firmalar yemi ilacı veterineri sağlıyor. Lakin size ait masraflar mekan kirası ısıtma ve soğutma masrafları işçi ücretleri ve vergileri.

Her halükarda para kazandırır. Lakin riski de çok büyüktür. Teminat olarak firmalar bir şeyler istiyor tabi.

Kazanç konusu çok göreceli rakam vermemiz oldukça zor. Kesin bilgi için civarda kesimhanesi olan firmalarla yüzyüze görüşmenizde fayda var.

Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com

Firma Yemi ilacı veterineri sağlıyorsa iyiymiş valla :D Asıl para onlar cünkü.. Mesajı Paylaş

Firma size yemi satar bazen anlasmanıza baglı olarak sizin binanızın içini tamamen doldurur dayar döşer yani eskiden böyleydi talep cok oldugu için piliç ciler bu sekilde tesvik ediyordu tabi borcunuza yazıyorlardı ama simdilerde
   duydugum kadarı ile evet yemi veriyor yani size satıyor ilac vs i de size satıyor civ civi de satıyor veteriner hizmetini de satıyor veya kendisi için gerekli kontrolleri kendisi ücretsiz yaptırıyor veterinerine size kalan her hangi bir hastalık yemeden 45 günü doldurmak oluyor arada ölenler tek tük elbet oluyor onları hemen üretim haneden uzaklasdırmanız gerek ciflik den az uzakda kuyularınız olmalı ölüleri kirec li cukura gömmek için 45 gün gelmeden sıra almalısınız firma gecikirse 45 ci gün ve her artı saat için ölümler oluyor hastalık gelip tüm üretim haneyi bosaltabiliyor ölümlerle hijyen temizlik ve titizlik ilk hedef olmak zorun da firma sizden 45 gün aldıkları tavukları kesim haneden önce ön kontrolden geciriyor eger içlerinde hasta sakat sekli bozuk hayvan varsa onları ayırıp size iade ediyor saglamlarını kesiyor biciyor tartıyor size verdiği yem civ civ parası gibi borclandırdıgı rakamları düşü yor ve size anlasmanız üzere ki eskiden pesin miş simdi 3 4 aylık cekler veriyor sanırım 9 aya bile salladıkları oluyormus bunları bir arkadasımın amcasının tavuk ciftliği var arkadasımdan duymusdum ara ara konusurken böyle böyley miş diye anlatmısdı

    bu işin en büyük tehlike ve riski bir hastalık ondan korunma 2 cisi kesim günü geldiğinde sizden ğünü gününe hayvanları almaları bu ikisi size zarar yazdırır gerisi ise firmanın gücüne sizin gücünüze ve anlasmanıza ve anlasmaya sadık kalınmasına baglı bunlar yerine getirilirse kazanc olacakdır Mesajı Paylaş

Benimde araştırmalarımdan öğrendiğim bunlardan farklı değil.

Para olayını hiç sormamıştım. Ben onları da sorayım. Dediğiniz gibi sallama varsa bu iş yaş oluyor. O zaman başlangıç sermayesi artıyor.

Başlangıç için min 30.000 öneriyorlar. Tavsiye edilen 50.000 buda 3000 m² yer yapıyor.

Performans hesaplama formülleri var. Bu formüle göre sana verilecek ceza ya da prim belirleniyor. O formülü tam bilmiyorum.

Canlı kilo olarak senden geri alıyorlar kilosunun bakım ücreti 0,35 ile 0,40 tl arasında.

Kiralık kümeslerle çalışmıyorlar. Mal sahibi olmanı istiyorlar.

Arazinin üzerine 3000 m² tam otomatik kümes maliyeti 1 trilyonu buluyormuş.

Neticede karlı bir işmiş.

Mesajı Paylaş

ben karlı olarak degil de riskli olarak görüyorum e tabi parada her zaman risk de vardır Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.