30 Kasım 2021, 09:10:32

Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum SitesiReklamlar

Fao’ Nun Yeni Başkanı Görevine Başladı

Başlatan mire, 06 Ocak 2012, 18:35:10

« önceki - sonraki »
06 Ocak 2012, 18:35:10 Son düzenlenme: 16 Eylül 2014, 21:56:48 Yemliha KORKMAZ
FAO' NUN YENİ BAŞKANI GÖREVİNE BAŞLADI

Senegalli Jacques Diouf'in yerine seçilerek Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO)'nun başına gelen ilk Latin Amerikalı (Brezilya) Başkan olan Graziano da Silva, görevine başladı.

FAO Genel Merkezi'nde bir basın toplantısı düzenleyen Da Silva, ilk işinin açlık ve kuraklıkla boğuşan Afrika Boynuzu'na gitmek olduğunu açıkladı.  Ocak ayı sonunda gerçekleştirilecek olan Afrika Birliği zirvesine katılacağını bildiren da Silva, "Açlıkla boğuşan insan sayısını azaltmak istiyorsak, kaybedecek zamanımız yok" dedi. Graziano da Silva, öncelikli işlerinin arasında bürokrasiyi azaltmak ve örgütün yerel merkezlerine daha fazla yetki vermek olduğunu da kaydetti.

Örgütün son tahminlerine göre, dünyanın 33 ülkesinde çatışmalar, güvensiz ortam, doğal afetler ve ürün rekoltelerindeki kayıplar nedeniyle dış yardım ihtiyacı var.

sert düşüşler yok

Dünya gıda fiyatları konusunda sert düşüşler beklenmemesi gerektiğini de belirten yeni Başkan, gıda piyasalarında dalgalanmanın muhtemelen süreceği ve daha fazla kişinin ekonomik istikrarsızlık yüzünden açlık riskiyle karşılaşabileceği uyarısında bulundu. Graziano da Silva, "Fiyatlar son iki üç yılda olduğu gibi yukarı gitmeyecek, ancak aşağı da düşmeyecek. Sert olmayan bazı düşüşler olabilir" dedi.

URL: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Mesajı Paylaş


  • Gösterim 2,174 
  • Genel
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter