Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi


Reklamlar

Gıda hareketi Derneği

Başlatan İLYAS ŞEN, 19 Şubat 2013, 12:33:24

« önceki - sonraki »


Gıda Hareketi Derneği Başkanı Kemal Özer abi yıllardır kendini parçalıyor. Bu meseleyi anlatmak için. Küresel Kapitalizm Ekin'i ve Nesli İfsad ediyor. Aşağıdaki haberi kaygıyla okumanızı öneririm...
Kapitalizm sadece tükettirmez aynı zamanda tüketiciyi kendine bağımlı kılarak köleleştirir. Tüketir...
Gıda emperyalizmi ile nesli kontrol altına alma siyaseti güder.
Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar (GDO) Rızkı ve Kaderi değiştiriyor. Tabi bu durum hem Müslümanların sorumlulukları hem de Din/Kader anlayışları açısından da yeni problemler-yüzleşmeler ortaya çıkartıyor...

''Dünya kısırlaşıyor''

-Dünya Sağlık Örgütü'nün raporuna göre, yüz yıl önce erkekteki
sperm sayısı mililitrede 100-120 milyonken, son verilere göre
bu sayı 15 milyona düştü
-Bilim insanları, 2050 yılında neredeyse tüm çocukların tüp bebek
yöntemi ile dünyaya geleceğini belirtiyor
-Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Tıraş:
-''Yani bir yıl korunmadan cinsel ilişkiye girilmesine rağmen
100 çiftten 15'i çocuk sahibi olamıyor''

ANKARA (AA) - 18.02.2013 - Yeşim Sert Karaaslan - Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) raporuna göre, 100 yıl yıl önce sperm sayısı mililitrede 100-120 milyonken, birçok erkekte bu sayı 15 milyona düştü.
Raporu değerlendiren Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı Uzmanı Prof. Dr. Bülent Tıraş, dünyanın giderek kısırlaşmasındaki en önemli etkeni, insanı modern yaşamla buluşturan teknolojik gelişmeler ve yaşam şeklindeki değişmeler olarak değerlendirdi.
Kısırlaşmadaki en önemli göstergelerden birinin sperm sayısı olduğunu belirten Tıraş, ''100 sene önce sperm sayısı mililitrede 100-120 milyondu. Bu rakam geçtiğimiz yıllarda 20 milyona kadar indi. Ancak DSÖ'nün son revizyonuna göre rakam artık 15 milyon. Yani sperm sayısı çok düşük. Bir yıl korunmadan cinsel ilişkiye girilmesine rağmen 100 çiftten 15'i çocuk sahibi olamıyor'' dedi.
Kısırlıkta hava, su ve çevre kirliliği gibi faktörlerin çok etkili olduğunu ifade eden Tıraş, sanayide kullanılan ağır metallerin, gıdalarla, suyla ve havayla alınan yabancı maddelerin etkili olduğunu söyledi.
Tıraş, ''Benzindeki kurşun, ağır sanayide kullanılan civa, nikel, kadmiyum gibi metallerin hepsi toksiktir. Özellikle baca gazları kısırlıkta çok etkili. Sanayide kullanılan baca gazlarından çıkan dioksin kısırlık oranını önemli ölçüde artırıyor'' diye konuştu.

-Obezite kısırlık nedeni-

Son yıllarda hızla artan obezitenin de kısırlaşma oranlarında etkili olduğuna işaret eden Tıraş, vücuttaki 10 kilo fazlalığın kısırlık riskini artırdığını belirtti.
Kilosu normalin altında olanların da aynı riski taşıdığına dikkati çeken Tıraş, şunları kaydetti:
''İsveç'te yapılan ve sonuçları Ekim 2011'de yayınlanan son bilimsel çalışma, kilonun kısırlık üzerindeki etkisini bir kez daha ortaya koydu. Makaleye göre, kilosu normalin altında olanlar da üstünde olanlar da sorun yaşıyor. Obez kadınlarda gebelik oranları, normal kilolu kadınlara göre daha düşük. Kilolu olanlarda bu oran 20,8 iken, normal kilolularda 28,3.''

-Sigara kadınlarda yumurta rezervini azaltıyor-

Sigaranın kadınlarda yumurtalık rezervini azaltarak gebeliği engellediğini; erkeklerde ise sperm sayısı ve hareketleri üzerinde zararlı etkisi olduğunu vurgulayan Tıraş, cinsel yolla bulaşan hastalıkların kadınlarda tüplerin tıkanmasına yol açtığını söyledi.
Tıraş, erkek kısırlığının yüzde 85 oranında nedeninin belli olmadığına işaret ederek, doğru teşhis ve zamanında müdahalenin tedavide başarıyı artırdığını anlattı.
Sanayide kullanılan ağır metallerin, gıdalarla, suyla ve havayla aldığımız yabancı maddelerin çok büyük rolü var. Benzindeki kurşun, ağır sanayide kullanılan civa, nikel, kadmiyum gibi metallerin hepsi toksiktir. Özellikle baca gazları kısırlıkta çok etkili. Sanayide kullanılan baca gazlarından çıkan dioksin kısırlık oranını önemli ölçüde artırıyor'' dedi.
Mesajı Paylaş


[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com
  • Gösterim 2,265 
  • Genel
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.