Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi


Reklamlar

Greenpeace Eylemi “sütüme Bulaşma…”

Başlatan mire, 06 Ocak 2012, 10:35:13

« önceki - sonraki »
GREENPEACE EYLEMİ "SÜTÜME BULAŞMA..."

SÜTÜME BULAŞMA...

5 Ocak 2011, İstanbul- Greenpeace Akdeniz, Beşiktaş Çarşısı'nda, üzerinde "GDO'lu süt içer miydiniz?" yazan dev bir biberon ile GDO'lu mısırlara ithalat izni verilmesini protesto etti. Greenpeace gönüllülerinin broşür de dağıttığı etkinlikte, kucağında bebeği de olan anneler hükümeti GDO konusunda sorumlu davranmak üzere göreve çağırdı.Greenpeace Akdeniz Tarım Kampanyası Sorumlusu Tarık Nejat Dinç: "GDO'lu yemle beslenen hayvanlardan insan gıdasına GDO karıştığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. İtalya'da süpermarketlerdeki sütlerin laboratuvar incelemesi sonucu, her dört sütten birinde GDO DNA'sına rastlandı. Yani Sayın Tarım Bakanı Eker'in açıklamasında itiraf ettiği gibi GDO yalnızca hayvana zarar vermez; insan gıdasına karıştığı için insana da zarar verir. Siz içinde GDO olduğunu bildiğiniz bir sütü içer misiniz? Çocuğunuza içirir misiniz? Temel gıdalarımızı güven içinde tüketmek istiyoruz. GDO lobisine sütüme bulaşma diyoruz" dedi.

Ortada bir çelişki var!

GDO'ların kanunen bebek maması içinde kullanımı yasak. Oysa, GDO'yla beslenmiş hayvanlara ait ürünlerin bu mamalarda kullanımı tamamen serbest. Bu durumda Biyogüvenlik Kanunu'ndaki madde sadece göstermelik. Bu çelişkili durum hakkında konuşan Dinç: "Gelecek nesillerin güvenliği ne olacak? Tipik bir devam mamasında 7 farklı çeşit hayvansal ürün vardır. Bu ürünlerin elde edildiği hayvanların GDO'lu yemlerle beslenip beslenmediğini asla bilemiyoruz. Artık bebeklerimiz bile koruma altında değil" dedi.

Greenpeace Akdeniz, GDO'ların insan sağlığı ve çevre üzerindeki riskleri nedeniyle, onaylanan mısırların acilen ithalatının durdurulması talebinde bulunuyor. GDO karşıtları Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap adresinde imza atarak GDO'ya hayır diyor.

Fotoğraflar: Caner Özkan

Daha fazla bilgi için:

Tarık Nejat Dinç, Greenpeace Akdeniz Tarım Kampanyası Sorumlusu, 0 539 606 02 70,

ndinc@greenpeace.org

Deniz Sözüdoğru, Greenpeace Akdeniz İletişim Sorumlusu, 0 532 324 32 04, Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapURL: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Mesajı Paylaş


  • Gösterim 2,246 
  • Genel
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.