Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi


Reklamlar

Hayırlı Cumalar (kısa bir hikaye)

Başlatan İLYAS ŞEN, 01 Kasım 2013, 10:39:53

« önceki - sonraki »20 SENT

Londra'daki camii'ye yeni bir imam tayın olmuş. Adam şehire gitmek için hep aynı otobüse biniyor ve çoğu zaman aynı söföre rastlıyormuş.

Bir gün, bilet alırken söför 20 sent fazla vermiş. İmam oturup, parasını sayınca yanlışlığı fark etmiş. Kendi kendine düşünüyormus; "20 senti geri vereyim şoföre?"... Ama içinden bir ses diyormuş ki; "çok gülünç bir sayı ve söförün umrunda bile değil. Otobüs şirketi çok para kazanıyor zaten... 20 sent onlara bişey yapmaz. Versen de bu parayı asıl yerine vermez, saklayabilir..." diye düşünmüş. "Allahtan gelen bir hediye gibi kabul et gitsin..."

İneceği durağa gelince, imam fikrini değiştirmiş. İnmeden önce söförün yanına gitmiş, 20 senti geri vermiş: "Paranın üstünü fazla vermişsiniz."

Şöför gülümsemiş: "Camii'nin yeni imamısınız değil mi? Aslında uzun zamandır sizi ziyaret etmek istiyordum, İslamı öğrenmek için ve bilerek size fazla para verdim. Nasıl tepki vereceğinizi, 20 sente tenezzül edip etmeyeceğinizi gözümle görmek istedim."

İnerken imam artık bacaklarını hissetmiyormuş heyacanından. Yere yığılacakmış neredeyse. Bir direğe tutunmuş ve kendine gelmeye çalışmış. Gözlerinden yaşlar dökülerek demiş ki: "Az daha İslamiyeti 20 sente satacaktım, aman Allah'ım!..."

Belki de insanlar için dinimizi tanıtan kişilerdensiniz. Bu yüzden hareketlerinize dikkat edin. Maalesef insanlar sizle birlikte dinimizi, itikatımızı da yargılayacaklardır! 
"Lisani hal, lisani kalden entaktır..."
"Hal ve hareketleriniz, yaşantınız, konuşmalarınızdan daha tesirlidir..."
Mesajı Paylaş


[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com
  • Gösterim 2,872 
  • Genel
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.