Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi


Reklamlar

Hayırlı Cumalar

Başlatan İLYAS ŞEN, 15 Mart 2013, 09:45:00

« önceki - sonraki »
Mesajı Paylaş


[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com
  • Gösterim 3,518 
  • Genel
  • 8 Yanıtlar
 hayırlı cumalar Mesajı Paylaş
Yunus Emre ÖNDÜL
BİTLİS MERKEZ
0506 926 25 94

Hayrli cumalar Mesajı Paylaş
Istanbul K.çekmece
0538 939 36 61

sağolun ilyas bey.
herkeze hayırlı cumalar Mesajı Paylaş
www kuluckadunyasi.com

Günaydın herkese Hayırlı Cumalar.

CUMA GÜNÜNÜN MAKBÛLİYETİ


Cuma gününün hem dünyada hem âhirette, hem insanlar hem de melekler arasında ayrı bir husûsiyeti vardır. Bu özellikleri Enes b. Malik'in rivâyet ettiği hadiste, Peygamberimiz (asm) şöyle anlatmaktadır:

"Bana Cebrâil geldi. Avucunda beyaz bir ayna vardı. Bana: "Bu, Cuma (namazı)dır, Rabbin onu, sana ve senden sonra ümmetine bayram olsun diye, farz kılmıştır" dedi. Ben: "Bu günde bizim için ne vardır?" diye sordum. Şöyle dedi: "O günde, pek hayırlı bir vakit vardır. Kim o zaman içerisinde, kendisi için nasip edilen bir hayrı isterse, Allah onu kendisine verir. Ama istediği şey, kendisi için takdir edilmemişse, Allah, ondan daha büyük bir nimeti kendisi için âhirete saklar. Kul kendisi için takdir edilmiş olan bir kötülükten Allah'a sığınırsa, Allah onu, ondan daha büyüğünden muhafaza buyurur. Cuma günü, meleklerin yanında günlerin en kıymetlisidir. Biz onu, âhirette yevmü'l-mezîd (ikramı çok olan gün) diye anarız."

Rasulullah (asm) buyurur ki: Cebrail'e: "O güne niçin yevmü'l-mezid denir?" diye sordum. Şöyle dedi: "Çünkü Azîz ve Celîl olan Rabbin, cennette beyaz misk ile donatılmış bir vadi hazırlamıştır. Cuma günü olduğunda, İlliyyînden Kürsü makamına iner." Hadisin sonu şöyle bitmektedir: "Yüce Allah, Cuma günü mü'minler için tecelli buyurur, onlar Allah'ın cemaline nazar ederler." (6)

www.irfanmektebi.com
Mesajı Paylaş
Beslediğim Türler: Light Sussex, Gold Brahma, Bantam Silver Laced Wyandotte, Hint, Zibrit, Cüce Cochin


537 300 7441  ***KÜTAHYA--TAVŞANLI***

Hayırlı cumalar olsun inşallah.... Mesajı Paylaş
Smyrna Rottweiler Kennel


http://www.kuluckadunyasi.com

Günaydın hayirli cumalar Mesajı Paylaş
Evren Şair - İzmir
www.resifbolgesi.comHayırlı cumalar.
Mesajı Paylaş

hayırlı cumalar  Mesajı Paylaş
Yunus Emre ÖNDÜL
BİTLİS MERKEZ
0506 926 25 94


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.