Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi


Reklamlar

Hayvanların Dili ve İletişimi

Başlatan Metin Uçar, 31 Mart 2012, 23:35:03

« önceki - sonraki »
Tepelerdeki bir ağacın dalına tüneyen dişi karga, erkeğini çağırıyor. Eşi pekçok karga sesi içinde onun sesini hemen tanır. Bu da bize hayvanların kendi aralarında, bizim için yazılı ve sözlü iletişim kadar önemli olan bir iletişim yöntemi geliştirdiklerini gösterir.
ÇEŞİTLİ DİLLER
Konuşarak anlaşmaya alışmış biz insanlar için, ilk bakışta hayvanlar alemi hiç bir dile sahip değilmiş gibi gelir. Zira insanlarla diğer canlıları birbirinden ayıran en önemli fark, konuşma yeteneğidir. Gerçekte ise hayvanlar kendi aralarında sesle, kokuyla veya hareketlerle iletişim kurarlar. Onların bu dilleri de en az bizimki kadar yetkin ve çeşitlidir.
Tropik ormanlardan, çöllere, sahillerden, denizlere kadar birbirinden çok farklı çevrelerde yaşayan çeşitli hayvan türleri aralarında sürekli haberleşirler. Birbirlerini yaklaşan tehlikeye karşı uyarır veya sadece sohbet ederler. Hayvanların dünyasında sesler, renkler, kokular veya hareketler sadece gelişigüzel bir rastlantı değil, doğanın onlara armağan ettiği iletişim olanağıdır. Mesajı Paylaş


  • Gösterim 2,337 
  • Genel
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.