08 Aralık 2021, 20:32:16

Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum SitesiReklamlar

hınt ırrkı asil malay hakkında bılgı

Başlatan sabri akgül, 21 Şubat 2012, 21:55:30

« önceki - sonraki »
Hint horozu bakımı: Bakımdan kasıt hayvanın ortam şartlarının iyileştirilmesi dir. Yani ortamın nemi, ısısı altlık durumu yemliklerin temizliği suyun kalitesi yemin kalitesi hayvanların sıklığı barınağın güneş alıp almadığı ve hatta buna gürültülü bir yer olup olmadığını da ekleyebiliriz gürültü hayvanlar üzerinde stres etkisi yapmaktadır.

Nem: kümesin nemli olması temre başta olmak üzere birçok mantar hastalıklarının çıkmasına neden olmaktadır.
Isı: Hint horozları için en uygun ısı 20-24 derece dolayındadır. Bu dereceler in daha düşük olması hayvanlarda çok büyük rahatsızlık oluşturmasa da üzerindeki ısılar sıcaklık stresine neden olmaktadır.
Su: hayvanların içtiği su her zaman temiz olmalı özellikle yazın çok çabuk bakteri üreyerek sindirim sitemi rahatsızlıklarına neden olur.
Yem: Yemin kalitesi hayvan yetiştiriciliğin de önemlidir. Güvenilir firmaların yemlerinden alınması yemcinin ve horozcunun yemleri depolama koşulları çok önemlidir nemli yerde saklanan yemler küf üreterek hayvanları zehirleye bilir. Birçok horoz yetiştiricisi bu nedenle hayvanlarını kaybetmişdir. İlaç tedavisi yaptığı halde çözüm alınamaz.
Güneş: Yavru horoz gelişimi için sağlık açısından günüş enerjisi çok önemlidir.

alıntıdır bıraz eksık olmuş ama yınede bilgi bilgidir Mesajı Paylaş


bize heryer GİRESUN
  • Gösterim 3,624 
  • Tavuk
  • 1 Yanıt
Paylaşımınız için teşekkürler. Sabri bey hint ile malay aynı ırkmı? Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter