Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi


Reklamlar

Köy yumurtası ve Tavukları kıymete bindi

Başlatan TUNCAY KEKEÇ, 04 Mayıs 2014, 23:56:09

« önceki - sonraki »
Köy tavukları ve yumurtası kıymete bindi
Sağlıklı ve doğal beslenmenin önemi artınca Aydın'da köy tavukları ve yumurtası da kıymete bindi.2005 yılında yaşanan kuş gribi vakasından sonra semt pazarlarında satışı yasak olan köy tavukları yeniden pazara çıktı. Hem sağlıklı beslenmek hem de bahçeli evlerde haşerelere karşı kullanılan tavukların yoğun ilgi gördüğü belirtildi. 2005 yılında yaşanan kuş gribi vakalarından sonra bir süre pazarlarda kanatlı hayvan satışının yasaklandığını ve bu süre zarfında özellikle kırsal kesimlerde yaşayanlar için KKKA hastalığının ciddi tehlike olmaya başladığını belirten tavuk satıcılarından Taner Demirci, 'Kuş gribi vakasından sonra pazarlarda kanatlı satışı yasaklanınca keneden kaynaklanan ölümler arttı, haşereler insanlara zarar vermeye başladı. Evinde tavuk beslemeye devam eden bilinçli vatandaşlar kene ve haşereye karşı daha rahat korundu. Bunun yanında organik beslenen tavukların eti ve yumurtasının kıymeti de öğrenildi. Şimdi marketlerde 30 yumurta 8-9 TL'ye satılırken köy tavuğunun yumurtasının tanesi 75 Kuruş ve 1 TL arasında satılıyor' dedi.Aydın'da semt pazarlarında canlı tavuk satışı yaptıklarını ve her pazarda özel müşterileri olduğunu belirten Demirci, her pazarda özel müşterilerinin olduğunu ve işlerin de iyi gittiğini belirterek 'Sağlığına ve damak tadına düşkün olanlar organik tavuk ve yumurta yiyor. Köy tavuğu ve yumurtasını yiyen bir daha diğer tavuk ve yumurtaları tercih etmiyor' diye konuştu.
http://m.sabah.com.tr/Egeli/2014/02/14/koy-tavuklari-ve-yumurtasi-kiymete-bindi (http://m.sabah.com.tr/Egeli/2014/02/14/koy-tavuklari-ve-yumurtasi-kiymete-bindi) Mesajı PaylaşGünün Adamı Olmaya Çalışma, Hakikatın Adamı Olmaya Çalış. Çünkü Gün Değişir, Hakikat Değişmez...(Hz.Mevlânâ)
  • Gösterim 2,524 
  • Tavuk
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.