29 Eylül 2021, 07:40:54

Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum SitesiReklamlar

Kuluçka makinesi

Başlatan İLYAS ŞEN, 02 Ocak 2012, 19:51:07

« önceki - sonraki »


Kuluçka makinesi nedir ? Ne işe yarar ? Ne tür malzemelerden yapılır ? Kuluçka makinesi yaparken nelere dikkat etmelidir. Bu başlık altında bilgimiz dahilinde sizlere bu konularda bilgi paylaşımı yapmaya çalışacağım. Üyelerimizden ricam yanlışımız olur ise lütfen beni ikaz ediniz. Ve sizlerde bilgilerinizi tecrübelerinizi paylaşmaktan lütfen çekinmeyin.

1- Kuluçka makinesi nedir ?

Kuluçka makinesi doğal hayatta tavukların kendi iç güdüsel üreme yöntemleri ile yaptıkları çoğalma (üreme) işlemlerini sanayileşen toplumlarda gıda talebini karşılayabilmek için toplu ve yüksek adetli üretilebilmesi için icad edilmiş makinelerdir. Makineler yapılırken tüm amaç anne altındaki bir yumurtaya annesinin sunduğu her şeyi sunabilmek maksadı ile üretilirler. Çünkü hiç bir makine bir annenin yerini tutamaz. Değişen şartların zorlaması ile bu makineler yapılmak zorunda kalınmış. İyi ki de yapılmış çünkü yapılmamış olsa idi bu makineler. Şu an bu kadar uygun fiyatlara tavuk eti almamız imkansız olurdu. Fırsat buldukça bu başlık altında bu sorulara cevap vermeye devam edeceğim inşallah.

Mesajı Paylaş


<br /><br />Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 4,584 
  • El Yapımı Kuluçka Makineleri
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter