Reklamlar

Kümes Hayvanı İçin Antibiyotikler (MEDICALIN Oral Çözelti Tozu)

Başlatan Metin Uçar, 24 Mart 2012, 23:14:40

« önceki - sonraki »
%40 Linkomisin
Veteriner Sistemik Antibakteriyel

KULLANIM YERİ ve ENDİKASYONLARI
MEDICALIN Oral Çözelti Tozu, tavuk ve hindilerde, mikoplazmalar, gram pozitif ve bazı gram negatif bakterilerin neden olduğu mikoplazma kökenli CRD veya hava kesesi yangısı, koliform enfeksiyonlar, Nekrotik enteritis (Clostridium perfringens) ve dermatitis tedavisinde endikedir.

AMBALAJ
150 gr, 1 kg, 1.5 kg, 5 kg ve 25 kg.

 


FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLER
MEDICALIN Oral Çözelti Tozu etken maddesi olan linkomisin, Streptomyces lincolnensis'ten elde edilen; linkozamitler sınıfına ait bir antibiyotiktir. 50S ribozomal alt ünitelere etkiyerek, ribozomal protein sentezini inhibe eder. Linkomisinin antibakteriyel aktivitesi özellikle gram-pozitif bakteriler ve anaerobik bakteriler üzerinedir. Bacillus sp., Corynebacterium sp., Erysipelothrix rhusiopathiae, Stapylococcus sp., Streptococcus sp. (Enterococcus cpp hariç), Campylobacter sp., Actinomyces sp., Bacteroides sp. (Bac. fragilis de dahil), Clostridium perfringens (diğer Clostridium sp hariç), Fusobacteirum sp., anaerobik koklar duyarlıdır. Başta Klebsiella sp., Salmonella sp., Pseudomonas sp., Pasteurella sp. olmak üzere  gram negatif bakteriler, Nocardia sp., Mycobacterium sp. ise dirençlidir.
Oral yolla uygulamayı takiben bağırsaklardan hızla emilir ve kandaki pik konsantrasyon düzeyine 2-4 saat içinde ulaşılır. Uygulamayı takiben Linkomisin'in yaklaşık  % 70'i plazma proteinlerine bağlanarak taşınır ve özellikle mukus içinde çok yüksek penetrasyon değerlerine ulaşır. Kemik doku içindeki dağılımı iyi düzeydedir. Yangı olmadığı durumlarda dahi pleural ve peritoneal sıvı içine diffüze olur. Bununla beraber Linkomisin; özellikle polimorfonükleer nötrofillerle taşınarak enfeksiyon bölgesinde yoğunlaşır. Uygulamayı takiben linkomisin, büyük oranda dışkı (%77) ve idrarla (%14) atılır
Mesajı Paylaş


  • Gösterim 2,618 
  • İlaç ve Tedavi yöntemleri
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.