Reklamlar

Kümes Hayvanı İçin Antibiyotikler ( MEDIQUINOL Oral Çözelti )

Başlatan Metin Uçar, 24 Mart 2012, 23:02:57

« önceki - sonraki »
%20 Enrofloksasin
Veteriner Sistemik Antibakteriyel

KULLANIM YERİ ve ENDİKASYONLARI
Mediquinol %20 Oral Çözelti, etçi tavuklarda: CRD, Mikoplasmoz, Koliseptisemi, Koriza, Tavuk kolerası, Tavuk tifosu, Salmonelloz, Stafilokok ve Streptokok enfeksiyonlarında, rumen aktivitesi başlamamış kuzu ve buzağılarda; Kolibasilloz, Pastörelloz, Salmonelloz, Mikoplasmoz, duyarlı bakteriler tarafından oluşturulan solunum ve üriner sistem enfeksiyonları ile viral hastalıklar sonucu oluşan sekunder bakteriyel enfeksiyonların sağaltımında kullanılır.

AMBALAJ
100 ml, 1 lt ve 2,5 lt.

 FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLER
Mediquinol %20 Oral Çözelti'nin etkin maddesini oluşturan Enrofloksasin 3. kuşak fluorokinolon grubu bir antibakteriyeldir. Enrofloksasin bakteri sitoplazmasında bulunan ve bakterilerin metabolik bir temel enzim olan DNA-giraz (topoizomeraz II) enzimini inhibe ederek, DNA sentezi ve replikasyonunu bozmak suretiyle bakterisidal etkinlik gösterir. Başlıca duyarlı bakteriler: E.coli, Salmonella sp., Enterobacter sp., Serratia sp., Proteus sp., Klebsiella sp, Shigella sp, Yersinia sp, Moraxella sp., Acinobacter sp.. Actinobacillus sp., Pasteurella sp, Leptospira sp, Camphylobacter sp, Citrobacter sp, Haemophilus sp, Ehrlichia sp, Coxiella brunetti, metisiline ve gentamisine dirençli olanlar da dahil Staphylococcus sp., penisiline dirençli olanlarda dahil N.gonorhoeae, N.meningiditis, Corynebacterium sp, Chlamydia sp, V. cholarae, Mycoplasma sp.'dir. Strep. suis, Strep. agalactia, Strep dysgalactia, Strep. zoopidemicus. R. aqui. Mycobacterium sp. orta derece duyarlılık gösterir. Anaerobik kokların çoğu Clostridium sp., Bacteroides sp, ve Ps. maltophila kinolonlara genellikle az duyarlı veya dirençlidir. Çözelti halinde hayvanlara ağız yoluyla verildiğinde sindirim kanalından hızla ve %60'dan daha yüksek oranda emilir ve tüm vücut dokuları ile sıvılarına yüksek konsantrasyonlarda ulaşır. Safra, karaciğer, akciğer ve böbreklerde yüksek yoğunluklara ulaşır, ancak akciğerdeki yoğunluğu plazmadakinin bir kaç katına çıkabilir. Ortalama 0,5-2 saat içinde doruk plazma yoğunluğuna ulaşır ve etkin yoğunluğunu ortalama 12 saat korur. Enrofloksasin vücutta siprofloksasin dahil birçok etkili, etkisiz metabolite çevrilir. Eliminasyonu büyük oranda böbreklerden ve safradan gerçekleşir.
Mesajı Paylaş


  • Gösterim 2,652 
  • İlaç ve Tedavi yöntemleri
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.