Reklamlar

Kümes Hayvanı İçin Antibiyotikler (NS-MED Oral Çözelti Tozu)

Başlatan Metin Uçar, 24 Mart 2012, 23:13:52

« önceki - sonraki »
%50 Neomisin
Veteriner Bağırsak Antibakteriyel

KULLANIM YERİ VE ENDİKASYONLARI
Kanatlılarda (Broyler piliçler, civciv, yarka ve hindi), sığır, koyun ve keçilerde: E.coli. Salmonella, Haemophilus, Pseudomonas, Proteus gibi duyarlı bakteriler tarafından meydana getirilen bakteriyel enteritislerin tedavisinde kullanılır.

AMBALAJ
20 gr, 100 gr, 500 gr ve 1 kg.

 FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLER
NS-MED Oral Çözelti Tozunun etkin maddesini oluşturan neomisin sülfat, aminoglikozid yapılı bir antibiyotiktir. Bakterilerde 30S ribozomal alt ünitesine bağlanarak mRNA, formilmetiyonin ve tRNA oluşumunu engelleyerek protein sentezini bozar ve bakterisidal etkinlik gösterir. Aminoglikozidler aynı zamanda polizomları dağıtarak protein sentezini ve DNA replikasyonunu da önler. Neomisin çoğu gram negatif organizmalara ve Staphylococoıs aureus'a etkilidir. Başlıca duyarlı bakteriler şu şekildedir:Escherischia coli, Salmonella sp., Klebsiella sp., Pseudomonas aereginosa, Bordetella bronchiseptica, Pasteurella sp., ve Staphylococcus aureus.
NS-MED hayvanlara ağız yoluyla verildiğinde yaklaşık 1 saat içinde maksimum kan düzeyine ulaşır ve 4-8 saat süreyle terapötik yoğunluğunu korur. Sindirim kanalından yaklaşık %3 oranında emilir. Ağız yoluyla uygulanan neomisin büyük oranda değişime uğramadan ve dışkı ile atılır.
Mesajı Paylaş


  • Gösterim 2,699 
  • İlaç ve Tedavi yöntemleri
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.