Kümes Hayvanı İçin Antibiyotikler (PREVENTIUM Oral Çözelti Tozu)

Başlatan Metin Uçar, 24 Mart 2012, 23:11:03

« önceki - sonraki »
%45 Tiamulin
Veteriner Sistemik Antibakteriyel

KULLANIM YERİ ve ENDİKASYONLARI
PREVENTIUM %45 Oral Çözelti Tozu; kanatlılarda tiamuline duyarlı mikro- organizmalardan kaynaklanan enfeksiyonlarda kullanılır. Kanatlılarda başlıca Mycoplasma gallisepticum ve Mycoplasma synoviae kaynaklı hastalıkların, solunum sistemi (Kronik solunum hastalığı) ve artiküler sistem enfeksiyonların (infeksiyöz sinovitis) tedavisinde etkilidir.

AMBALAJ
250 gr, 500 gr, 1 kg ve 2.5 kg ve 5 kg.

 

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:
PREVENTIUM %45 Oral Çözelti Tozu'nun etken maddesi olan Tiamulin hidrojen fumarate yarı sentetik olarak türetilmiş pleuromutin grubu bir antibiyotiktir. Patojen mikoplazma ve bakterilerin protein sentezini engelleyerek bakteriyostatik etki gösterir. Aşağıda belirtilen patojenik mikoplazma türlerine, gram pozitif ve bazı gram negatif bakterilere karşı klinik olarak etkinlik gösterir:
Mikoplazma spp.: Mycoplasma gallisepticum, M.synoviae, M.meleagridis, Ureaplasma spp., M.hyopneumoniae (syn. M.suipneumonia), M.hyorhinis, M.hyosynoviae, M.dispar, M.bovirhinis, M.bovis. Gram-pozitif: Clostridium perfringens, Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Listeria monocytogenes, Erysipelothrix spp., Corynebacterium pyogenes. Gram-negatif: Pasteurella spp., Klebsiella pneumoniae, Haemophilus spp., Fusobacterium necrophorum, Bacteroides spp., Camphylobacter (Vibrio) coli. Treponema: Serpulina (treponema) hyodysenteriae. Leptospira: Leptospira spp.
Memeliler ve kanatlılarda yapılan farmakokinetik çalışmalar, tiamulinin oral ya da enjeksiyon yoluyla alınmasından sonra hızlı ve hemen hemen tamamen emildiğini ve ilacın klirensinin klasik farmakokinetik modelleri takip ettiğini göstermektedir. Oral uygulamanın ardından, gastro-intestinal yoldan hızla absorbe olur ve 2-4 saat içinde maksimum kan konsantrasyonuna ulaşır. Uygulamanın ardından tiamulin, 24 saat içinde çok az ya da hiç biyolojik aktiviteye sahip olmayan metabolitlerine hızla dönüşür. Çoğunluğu safradan dışkı ile, az bir kısmı da idrarla atılır.
Mesajı Paylaş


  • Gösterim 2,923 
  • İlaç ve Tedavi yöntemleri
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.