Reklamlar

Kümes Hayvanları İçin Antibiyotikler (MEDICAMOX Oral Çözelti Tozu)

Başlatan Metin Uçar, 24 Mart 2012, 23:20:46

« önceki - sonraki »
%50 Amoksisilin
Veteriner Sistemik AntibakteriyelKULLANIM YERİ ve ENDİKASYONLAR
MEDİCAMOX Oral Çözelti Tozu, etçi tavuk ve hindilerde görülen Colibasillosis, Pullorum, Tifo, Paratifo, hindilerin hava kesesi yangısı, Enfeksiyöz Koriza, Listeriosis ile viral ve mycoplasma kökenli (CRD ve CCRD) hastalıklara karışan ikincil bakteriyel enfeksiyonların sağaltımında kullanılır.

AMBALAJ
100 gr, 250 gr, 1 kg ve 5 kg.

 

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLER
MEDİCAMOX Oral Çözelti Tozu, yarı-sentetik ve geniş antibakteriyel spektrumlu bir penisilin türevi olan amoksisillin esasına dayalı olarak hazırlanmış bir toz formülasyondur. Amoksisilin bakteri hücre duvarında bulunan spesifik proteinlere bağlanmak suretiyle bakteri hücre duvarı sentezini önler ve bakterinin parçalanmasına yol açar, böylece duyarlı patojen bakterilerde bakterisidal etki şekillenir. Amoksisilin hem gram pozitif hem de gram negatif bakterilere etkinlik gösterir. Duyarlı bakteriler: Beta hemolitik Streptococcus sp'leri de içeren çoğu gram pozitif bakteriler (Strep. agalactiae, S. canis, S. zooepidemicus, S. dysgalactiae, S. suis, S.uberis, Bacillus anthracis, Actinomyces şp., çoğu Corynebacter sp., Erysipelothrix rhusiopathiae, çoğu Listeria monocytogenes), bazı anaeroblar (Clostridium sp., çoğu Fusobacterium sp., bazı Bacteroides sp.), bazı gram negatif aeroblar (Haemophilus somnus), Borrelıa sp., Leptospira sp., Actinobacillus sp., Haemophilus sp., Moraxella sp., Pasteurella sp.,Orta dereceli duyarlılık gösteren bakteriler: Kazanılmış bağışıklık nedeniyle değişmekle birlikte şu bakteriler orta derecede duyarlıdır; Actinobacillus sp., Borrella sp., Haemophilus sp., Leptospira sp., Moraxella sp., Pasteurella sp., Proteus sp., Taylorella eaulgenltalls, Serpullna sp. Campylobacter sp., Enterococcl, Rhodococcus egul, Enterobacterlaceae'da direnç gelişimi yaygındır.
Dirençli bakteriler: Bacteroides fragilis, Bordetella bronchlseptlca, Citrobacter sp., Enterobacter sp., Klebslella sp., diğer Proteus sp., Pseudomonas aeroglnosa, Serratla sp., Yersinla enterocolitica.Hayvanlara ağız yoluyla verildiğinde sindirim kanalından kolayca ve tama yakın oranlarda emilerek yarım saatte etkili kan yoğunluğuna ulaşır ve tüm vücuda geniş ölçekte dağılır. Özellikle solunum yollan, karaciğer, böbrek ve üriner sistemde yoğunlaşır. Etkili yoğunluklarda yumuşak dokular, deri ve mukozalara da geçer. Amoksisilin, başlıca tübüler salgılama mekanizmasıyla böbrekler aracılığıyla vücuttan atılır. Bir dozla verilen İlacın küçük bir kısmı penisiloik aside hidrolize olarak etkisiz metabolitleri halinde ve büyük bölümü de hiçbir değişikliğe uğramadan atılır.

Mesajı Paylaş


  • Gösterim 2,886 
  • İlaç ve Tedavi yöntemleri
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.