Reklamlar

Kümes Hayvanları İçin Antibiyotikler (MEDICOL Oral Çözelti ve Çözelti Tozu )

Başlatan Metin Uçar, 24 Mart 2012, 23:17:24

« önceki - sonraki »

MEDICOL Oral Çözelti ve Çözelti Tozu

%24 Kolistin
Veteriner Bağırsak Antibakteriyeli

KULLANIM YERİ ve ENDİKASYONLAR
Tavuk, tavşan, buzağı ve kuzularda duyarlı gram negatif bakteriler (E. coli, Salmonella spp; Salmonella typhimurium, Salmonella enteritis gibi, Pseudomonas aeroginosa vs.) tarafından meydana getirilen sindirim sistemi enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.

AMBALAJ
Toz: 100 g, 500 g, 1 kg, 2 kg, 25 kg.
Likit: 20 ml, 500 ml, 1 Lt, 2.5 Lt ve 5 Lt.

 


FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLER
MEDICOL Oral Çözelti Tozunun etkin maddesini oluşturan kolistin sülfat; Bacillus colistinus kültürlerinden elde edilmiş polipeptid yapılı bir antibiyotiktir. Bakterilerin hücre zarında bulunan fosfolipidlerirı yapısında önemli ölçüde fonksiyonel bozukluğa yol açarak kuvvetli bakterisidal etkinlik gösterir. Kolistin başlıca (E.coli, Salmonella spp; Salmonella typhimurium, Salmonella enteritis gibi, Pseudomonas aeroginosa vs.) gram negatif bakterilere etkilidir. Proteus ve Serratia dirençlidir.
Oral yoldan çözelti halinde uygulandığında sindirim kanalından emilmez. Oral yolla uygulandığında sindirim sisteminde dağılır ve başlıca dışkı ile atılır.

Mesajı Paylaş


  • Gösterim 3,090 
  • İlaç ve Tedavi yöntemleri
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.