Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi


Reklamlar

İlginç Soru ve Cevapları

Başlatan İLYAS ŞEN, 13 Şubat 2012, 10:30:29

« önceki - sonraki »


1- Yalnızca su ve vitaminle yaşanılır mı?


--Hayır. Vitamin ve minareller kadar enerji üretmek ve hücrelerin kendilerini yenileyebilmesi için karbonhidrat, yağ ve proteine de gereksinim duyarız.


2-- Tiryaki olmak için kaç sigara içilmeli?

Önemli olan sigara sayısı değil. Bağımlılık sabah uyandıktan sonra ilk sigarayı ne zaman yaktığınızla ilgili. İlk sigara içişten sonra bağımlılık bir yıl içinde tamamlanıyor.

3-Mikroplara da mikrop bulaşır mı?

Evet. Mikroplara da bulaşan daha küçük mikroplar bulunuyor.

4- Neden soğan doğramak ağlatıyor?

Soğan doğrandığında havaya lachrymatoryfactor isimli bir enzim yayılıyor ve bu da göz kaşıntıSI yapıyor. Göz ise kendini savunmak için gözyaşlarını kullanıyor. Mesajı Paylaş


[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com
  • Gösterim 2,322 
  • Genel
  • 2 Yanıtlar


5-Eşekarısı bal yapar mı?


Hayır. Eşekarıları yalnızca çiçek özlerini emer ve ve bu özü yavrularını beslemek için de kullanır.


6- Neden ateşimiz çıktığında üşürüz?

Ateş, vücudun kendi termostatının ısısını yükseltmesiyle ortaya çıkar. Ancak kişi terlemediği ya da kan basıncı yükselmediği için üşür.

7-Kuşlar gerçekten ıslanmaz mı?

Kuşlar gagalarında ürettikleri yağı alarak tüylerine sürer. Bu da suyun yağı geçerek tüylere ulaşmasını engeller. Yani kuş tüyleri suya dayanıklıdır.
Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com

bende devam edeyım :) :)
  -Balıklar su içer mi?
Yaşamın kaynağı olan su canlıların vücutlarında değişik oranlarda bulunur. Bu, suyu tüm canlılar fizyolojik olarak kullandığı anlamına gelir. Bu na su içinde yaşayan canlılarda dahil. Bu yüzden balıklar su içer.... miş.. :)
   -Bir kene ortalama kac metreküp kan içer?
Bu kenenin türü ve yasına gore değişir.En yaygın görülmüş ve üzerinde en fazla çalısılmıs kene türü olan kış kenelerinin(dermacentor albipictus) dişileri, bir seferde ortalama 2mililitre kan emebılıyor.
   -Çift sarılı yumurtadan çift civciv cıkar mı?
Çift sarılı bir yumurtadan yavru gelişimi meydana gelse de yavrulardan bırı yasam savasında diğerini yener.Ancak genellikle iki yavru da henuz yumurtadan cıkmadan yasamını yıtırır. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.