Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi


Reklamlar

MANDANIN KUYRUĞUNDA DİCLE’DE SÖRF YAPAN BAKAN…

Başlatan mire, 30 Aralık 2011, 11:24:37

« önceki - sonraki »
MANDANIN KUYRUĞUNDA DİCLE'DE SÖRF YAPAN BAKAN...

Bakan Mehdi Eker: Dicle Nehri'nde mandanın kuyruğuna takılır sörf yapardık

Gıda ve Tarım Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in, 'Tarım ve İnsan' konulu fotoğraflardan oluşan pulların tanıtım toplantısında anlattığı anısı salonda keyifli dakikalar yaşattı.

Gıda ve Tarım Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in, 'Tarım ve İnsan' konulu fotoğraflardan oluşan pulların tanıtım toplantısında anlattığı anısı salonda keyifli dakikalar yaşattı. Eker'in, "Yüzmeyi Dicle Nehri'nde öğrendim. Manda çoktu, kuyruğuna takılır, sörf yapardık." sözleri üzerine gülme sesleri yükseldi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile PTT işbirliğinde Türkiye'de Tarım ve İnsan Konulu yarışmada dereceye giren fotoğraflardan oluşan pulların tanıtım toplantısı yapıldı. Burada konuşan Bakan Eker, yarışma ile fotoğraf sanatını tarımın insanla ilişkileri çerçevesine ebedileştirmek istediklerini belirterek, "Anı dondurmaya, rengin, desenin, çizginin estetiğini fotoğraf karesinde dondurmak suretiyle bunu ebedileştirmek istedik." dedi.

Yarışmanın ismini kendisinin koyduğunu söyleyen Eker, "Tarım, insana hizmet eden bir faaliyettir çünkü. Bu yarışmayı gelenekselleştirdik. Türkiye'nin her tarafından değişik kategorilerde fotoğraf sanatçıları katılıyor." diye konuştu. Bürokratların da yarışmaya katıldığını kaydeden Eker, "Bilmeyenler varsa duyurulur" diyerek de espri yaptı. Eker, tarımın aynı zamanda şiiri, edebiyatı ve resimi de beslediğini dile getirdi.

Toplantıda, pul haline getirilen fotoğraflarda sergilendi. PTT Genel Müdürü Osman Tural'ın, mandalarla yüzen çocuk fotoğrafının yer aldığı pul maketini göstererek, "Ben de mandalarla beraber suda çimdim." sözleri üzerine, Bakan Eker'de bir anısını paylaştı. Eker'in, "Ben, yüzmeyi Dicle Nehri'nde öğrendim. Manda çoktu, kuyruğuna takılır, sörf yapardık." sözleri üzerine salondan gülme sesleri yükseldi.

Öte yandan Bakan Eker, yarışmada dereceye giren Mahmut Orhan Alkaya ve Semih Soycan'ın fotoğraflarının da pul haline getirilmesini istedi.

URL: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Mesajı Paylaş


  • Gösterim 2,115 
  • Genel
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.