Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

mevlana kuluçka

Başlatan yusufcan, 21 Aralık 2012, 22:36:44

« önceki - sonraki »
arkadaşlar mevlana kuluçka makinası hakında bilgisi olan varmı Mesajı Paylaş


yuca
  • Gösterim 10,019 
  • El Yapımı Kuluçka Makineleri
  • 7 Yanıtlar


Kardeş kuluçka işi risk almaya değmez derim. Kalitesini ispatlamış markalar varken macera aramamanı öneririm.

Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com
Kardeş yanlış anlamazsan bir fikir vermek istiyorum. Kalitesini ispatlamış markalara bakarsan genelde 1000-1500 tl aralığında 100-200 kapasiteli makineler bulunmakta. Fakat henüz müşteri güvenilirliğini arkasına alamamış. Başarı gösterememiş markalara bak genelde 1000 TL altında ve 200 den fazla kapasite ile makine satmaya çabalarlar. Yani size yüksek kapasiteli makineyi uygun fiyata veriyormuş imajı çizerek cazip hale getirmeye çalışırlar. Bu işi uzun zamandır yapanlar bilir ki makinenin kalbi beyni en önemli organı termostattır. Bu marka da kullanılan termostat en acemi kuluçkacıların kullandığı Emko marka 3710 model termostatı kullandığını ilan resimlerinde gördüm. Ayrıca ahşap kabin bakteri üretimine uygun ortam hazırlar. Metal kabinler ise uzun zamana karşı dirençli olamıyorlar malesef. Çünkü bütün metaller sıcak soğuk hava değişimlerinden ve nemden etkilenir ve kusma (pas) yaparlar. En ideal kabin cinsi pvc sandwich panel dir. Ayrıca kendi termostatını özel yazılım ile kendisi imal eden markaları öneririm.

Yazım biraz uzun oldu ama gözlemleyebildiğim kadarı ile sizleri bilgilendirmek istedim. Belki benim teşhislerimde yanlış olabilir. Burada yazan bilgiler sadece benim düşüncelerimdir. Kimseyi bağlayıcı değildir.Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapKardeş yanlış anlamazsan bir fikir vermek istiyorum. Kalitesini ispatlamış markalara bakarsan genelde 1000-1500 tl aralığında 100-200 kapasiteli makineler bulunmakta. Fakat henüz müşteri güvenilirliğini arkasına alamamış. Başarı gösterememiş markalara bak genelde 1000 TL altında ve 200 den fazla kapasite ile makine satmaya çabalarlar. Yani size yüksek kapasiteli makineyi uygun fiyata veriyormuş imajı çizerek cazip hale getirmeye çalışırlar. Bu işi uzun zamandır yapanlar bilir ki makinenin kalbi beyni en önemli organı termostattır. Bu marka da kullanılan termostat en acemi kuluçkacıların kullandığı Emko marka 3710 model termostatı kullandığını ilan resimlerinde gördüm. Ayrıca ahşap kabin bakteri üretimine uygun ortam hazırlar. Metal kabinler ise uzun zamana karşı dirençli olamıyorlar malesef. Çünkü bütün metaller sıcak soğuk hava değişimlerinden ve nemden etkilenir ve kusma (pas) yaparlar. En ideal kabin cinsi pvc sandwich panel dir. Ayrıca kendi termostatını özel yazılım ile kendisi imal eden markaları öneririm.

Yazım biraz uzun oldu ama gözlemleyebildiğim kadarı ile sizleri bilgilendirmek istedim. Belki benim teşhislerimde yanlış olabilir. Burada yazan bilgiler sadece benim düşüncelerimdir. Kimseyi bağlayıcı değildir.

Kemal bahsetmiş olduğunuz özelliklerde hangi markanın ürünü var? Mesajı Paylaş

brinsea dan başkasını asla tanımam heleki ova easy 190 işin sonu. Mesajı PaylaşKemal bey in bahsettiği en bilinen markalar. Çimuka, Nestbox, Vgs gibi makinelerdir. En azından ben yazdıklarından onu algıladım.
Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com

3710 emko  termostatı civciv büyütmek için 2 yıldır ısıtmada kullanıyorum bir problem yaşamadım fakat İstanbul'dan 35 tl ye aldığım bu termostat Trabzonda 70tl alalalacak olan olursa bu fiyatlara dikkat etsin daha 3 ay önce 40tl ye aldım Mesajı Paylaş
Hükümdar köylünün yumurtasını alırsa, adamları bütün tavukları alır. (Sadi)

vgs den başka marka tanımam com 432 ürününü şiddetle tavsiye ederim. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.