Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi

Google

Moderatör Alımı Yapılacaktır.

Başlatan Tuncay KEKEÇ, 31 Ağustos 2021, 16:30:08

« önceki - sonraki »
MODERATÖR ALIMI YAPILACAKTIR
Arkadaşlar Gün geçtikçe büyüyen ve yenilenen sitemize artık Moderatör alma zamanı geldi diye düşünüyorum. Moderatörlük başvurusunda bulunmak isteyen arkadaşlar benimle  iletişime irtibata geçebilir şartlarımız aşağıda belirtilmiştir . Saygılarımızla Kuluçka Dünyası Ekibi;

MODERATÖRÜN GÖREVLERİ

1. Moderatörün öncelikli görevi, üyelere yardımcı olmaktır. Eğer uzmanı olduğu bir konuda bir soru yöneltilmişse onu cevaplar. Cevaplayacak bilgiye sahip değilse, kısa bir araştırma yapar ve ister bulduğu cevabı paylaşır, isterse link verir. Öncelikli görev soruyu çözüme kavuşturmaktır.

2. Moderatör, gereksiz mesajları takip eder ve hiç kimseye faydası olmayacak gereksiz ve anlamsız mesajları siler.

3. Üyelerden sitenin kuralları dışında hareket eden, site üyelerini rahatsız eden, ortamın huzurunu  kaçıran, üye/üyeler olursa uyarır.

4. Kategorilere eklenen başlıkları eğer uygun değilse,Büyük harf kullanılmış ise, resim ters ise ,resim boyutu büyük ise, yüklenen video ve resim hatalı ise uygun olacak şekilde düzeltir veya düzeltmesi için mesajı oluşturan üyeyi uyarır.

5. Moderatör "kısa kelimelerle( ok  , tmm)" gibi gereksiz mesajlar yazmaz, mesajını artırmak yerine kişilere yardım içeren cevapları artırmayı önemser.

6. Kategorilere eklenen illegal içerikleri takip eder, ekleyen kişiyi uyarır, eğer kasıtlı olarak illegal içerikte ısrar edenler varsa site üst yönetimine bildirir.

7. Moderatör, üyelerle laubali sohbetlere girişmez, asıl amacı yardımcı olmak, soru cevaplamak,faydalı paylaşım ortamı sağlamak ve bunu güvenli hale getirmektir.

8. Moderatör, sitedeki konumunu kişisel çıkarları için kullanamaz. Hiçbir üyeyi özel mesaj yoluyla taciz edemez.


9. Moderatör forumda ilgili olduğu konularda içi dolu ve yararlı paylaşımlar yapabilir. Mesaj sayısını artırmak için bunun dışında bir yöntem kullanamaz.

10. Moderatör bulunduğu siteler dışında başka sitelerde yetki alamaz ve başka sitelerde daha çok zaman gecirmek yerine kendi bulunduğu forum sitesinde neler yapabilirim diyerek faydalı  konular açması  ve araştırmalar yapması gerekir.


Moderatörlerin Konu Düzenlemeleri

1-Moderatörler eksik, yanlış, düzenlemesi gereken konuları gördüğünde konu altına // işareti ve kırmızı yazı ile not bırakır.
Örneğin: //Konu şu sebepten dolayı düzenlenmiştir.
2-Moderatörler eğer ki foruma uygun olmayan bir konu tespit ettiğinde konuyu silerek üyeye pm atmak ile sorumludur.
Örneğin:  .... isimli konununuz şu sebeplerden dolayı silinmiştir. Mesajı PaylaşGünün Adamı Olmaya Çalışma, Hakikatın Adamı Olmaya Çalış. Çünkü Gün Değişir, Hakikat Değişmez...(Hz.Mevlânâ)
  • Gösterim 1,114 
  • Duyurular
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.