Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi


Reklamlar

Ormanlarımızı Yırtıcı Böcekler Koruyacak

Başlatan mire, 18 Ocak 2012, 09:11:07

« önceki - sonraki »
ORMANLARIMIZI YIRTICI BÖCEKLER KORUYACAK

Orman Genel Müdürü Mustafa Kurtulmuşlu, 1985 yılından 2011 yılı sonuna kadar laboratuvarlarda ürettikleri 10 milyon 700 bin adet yırtıcı böceği hastalıklı ormanlara bıraktıklarını, 2014 yılı sonuna kadar 9 adet daha biyolojik mücadele laboratuvarı kuracaklarıni belirtti.

Ormanlarda biyolojik çeşitliliğin korunmasına özen gösterdiklerini belirten Kurtulmuşlu, zararlı böceklere karşı faydalı böcekleri koruyup laboratuvar ortamında çoğalttıklarını ve ayrıca karışık meşçereler kurmak suretiyle ormanları zararlı böceklere karşı dayanıklı hale getirmeye çalıştıklarını söyledi.

Mustafa Kurtulmuşlu, 60 laboratuvarda üretimini gerçekleştirdikleri 750 bin adet yırtıcı böceği hastalıklı alanlara yerleştirdiklerini, 2014 yılı sonuna kadar 9 adet daha biyolojik mücadele laboratuvarı kuracaklarını kaydetti.

URL: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapMesajı Paylaş


  • Gösterim 2,208 
  • Genel
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.