Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi


Reklamlar

Rüyyada Tavuk Görmek

Başlatan muhammet ali temel, 24 Ocak 2012, 16:07:53

« önceki - sonraki »
Rüyada Tavuk GörmekGüzel ama ahmak kadına, kadın hizmetçiye; Tavuk kanı akıtmak bir cariyeyle cins" münasebette bulunmaya, Kadının kavuk kanı akıtması misafir gelmesine; Tavuk bazen asil ve neşeli yahut çocuk sahibi bir kadına yahut hazmı kolay rızka; Tavuk eti şifaya, kaddadı ve yelesi mala, Siyah tavuk bekar cariyeye, beyaz tavuk hayırlı bir kadına, Toplu gezinen yahut çöplükte görülen kavuklar düşük ahlaklı kadınlara, Sağlıklı birinin yanına tavuğun girmesi hastalanmasına, hastanın yanına girmesi şifa bulmasına, Tavuğun ezan okuması hayırsızlık, ölüm ve şerre yahut ayak takımının söz sahibi olmasına; Tavuğun yumurtladığını görmek bir çocuğunun olmasına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Piliç, Tavukçu, Yumurta / Yumurtlamak.)

Bir süre canınız sıkılacak, bu sıkıntıların sonunda mutluluğa ve huzura ereceksiniz ve rahata kavuşacaksınız demektir. Rüyada tavuk, aile yaşamınızın güzel ve düzenli olacağına mutlu günler geçireceğinize yorumlanır. Küçük tavuklar veya civcivler, iş yaşamında başarılı olacağına işaret eder.

Bir süre canınız sıkılacak, bu sıkıntıların sonunda mutluluğa ve huzura ereceksiniz ve rahata kavuşacaksınız demektir. Rüyada tavuk, aile yaşamınızın güzel ve düzenli olacağına mutlu günler geçireceğinize yorumlanır. Küçük tavuklar veya civcivler, iş yaşamında başarılı olacağına işaret eder.

Bir süre canınız sıkılacak; fakat sonunda sorunlarınızın üstesinden gelecek ve rahata kavuşacaksınız.Rüyada tavuk yemek bencilliğin işaretidir.

Bekarlar için tavuk, evliliktir. Kümes dolusu tavuk kadınlar için ve evliler için büyük bolluk, zenginliktir. Kuluçkaya yatmış tavuk, evli kadınlar için çocuk anlamına gelir. Bekar kimse için ise evlilik veya ev almak anlamına gelir.

Ibni Kesir'e göre; rüyada tavuk görmek kadinla yorumlanir. Piliçler de çocuklardir. Rüyasinda bir çok tavuklari oldugunu gören, bir topluma baskan olur. Tavuk eti ve tüyü, mal ve nimettir. Bir tavugu kestigini gören, genç bir kizla evlenir. Bir piliç kestigini görenin hizmetçisinin çocuklarinin baslarina bir felaket gelir. Rüyada siyah tavuk görmek, daha iyidir. Evine bir tavuk girip orada yumurtladigini görmek, güzel bir kadindan mal elde edecegine isarettir. Bir tavugu tuttugunu ve onun horoz gibi piliçleri oldugunu görmek evlat ile tabir olunur. Bir baska rivayete görede: Rüyada tavuk görmek, ahmak ve güzel bir kadindir. Bazi tabirciler de, tavuk, hizmetçidir, dediler. Bir tavuk bogazladigini gören kimse evlenir. Tavuk avladigini gören kimse hazmi kolay olan helal rizka nail olur. Tavuk etini yedigini gören kimse mal elde eder. Bir kimse rüyada tavugu evinde ötüyor görse, o kimse belali ve isyankar ve yalan söyleyen birisi olduguna isarettir. Bazdan da, tavuk ve onun yele ve kanadi menfaatli maldir, dediler. Bir kimse rüyada siyah bir tavuk bogazladigini görse, bekar bir kizla evlenir. Bazen de, tavuk yetimleri terbiye eden ve onlara sadaka toplamak süprüntülerl açan menfaatii bir kadina isarettir.Tavuklar, zelil ve hakir kadinlardir. Rüyada görülen tavuk, neseli ve asil birkadindir. Çöplükte esinen tavuk, asaletsiz ve alçak bir kadindir.Bazen de tavuk, çocuk sahibi bir kadindir. Rüyada tavugun, hasta olankimsenin yanma girmesi afiyettir. Piliçlerinin görmesi hakkindaki tabir deböyledir. Tavugun sag adamin yanma girmesi veya tavuguna sahip olmasi,üzüntü ve kederin gitmesine ve sevinç ve refaha ve nimetler île yardimgörmeye isarettir. Piliçler, rahatlatici elbise; siddet halinde bulunan kimseiçin siddet ve gamdan kurtulmaktir.Evinde sayilmayacak derecede çok tavuk oldugunu gören kimsenin amirolmasina, zenginllgine ve korkusunun gitmesine isarettir.

Bir süre canınız sıkılacak, fakat sonunda sorunlarınızın üstesinden gelecek ve rahata kavuşacaksınız. Rüyada tavuk, aile hayatınızın düzene gireceği ve güzel günler geçireceğinizin işaretidir. Küçük tavuklar veya civcivler, iş hayatında başarılara imza atacağınız anlamına gelir.

Bir süre canınız sıkılacak, fakat sonunda sorunlarınızın üstesinden gelecek ve rahata kavuşacaksınız. Rüyada tavuk, aile hayatınızın düzene gireceği ve güzel günler geçireceğinizin işaretidir. Küçük tavuklar veya civcivler, iş hayatında başarılara imza atacağınız anlamına gelir

Mesajı Paylaş


  • Gösterim 7,039 
  • Genel
  • 16 Yanıtlar
İlginçmiş Muhammet bey kardeşim, aklıma gelmezdi böyle bir paylaşim tesekkurler Mesajı Paylaş

tavuk  gören duymadım ama  piliç gören çok duydum  ;D ;D Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
tavuk  gören duymadım ama  piliç gören çok duydum  ;D ;D
:) :) :) :) :) :) Mesajı Paylaş

Paylaşım için teşekkürler. İlginç ama bende horoz gördüm. Kümeste fazla horoz var. Bir arkadaş rüyamda horoz hediye etti, bende kümese koymaya korkuyorum. Öylede uyandım... Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Paylaşım için teşekkürler. İlginç ama bende horoz gördüm. Kümeste fazla horoz var. Bir arkadaş rüyamda horoz hediye etti, bende kümese koymaya korkuyorum. Öylede uyandım...
Muhammet bey rüyanın tabirini bekliyoruz :) :) :) :) :).. Mesajı Paylaş

Rüyada Horoz Görmek ;

Rüyada horoz görmek cok iyi sayilir. horoz sikintilarin gececegini müjdeler. horoz ayrica güclü elinde türlü imkan bulunan biri olarak ta yorumlanir.

rüyada horoz, sevimli bir erkek cocuktur. bir kimsenin rüyada aldigi horoz, onunla bir adamin arasini bulmaya isaret eder. rüyada horoz gören kimsenin, hikmet sahibi bir kimse veya alimlerin yanlarina gidip gelmekle onlardan cok menfaat görmesine isaret eder, denilmistir. kendisinin horoz oldugunu gören yakinda vefat eder. bir horozun gagasiyla kendisini bir veya iki kere vurdugunu gören kimseyi öldürür. horoz, müezzine, yahut hatibe yahut güzel okuyan kimseye isaret eder. bazen de horoz kendisi yapmadigi halde iyilikle emreden bir kimseye tabir edilir. bazen de horoz, cok evlenen adama yahut simsara yahut bekciye isaret eder. bazi kere horoz, muhtac oldugu seyi nefsi icin tercih eden cömert bir erkege yahut bulduguyla kanaat eden ve nasibi az, sikintisi cok olan kimseye tabir edilir. bir kimse rüyada bir horoz aldigini görse, o kimsenin erkek bir cocugu olur, yahut bir ev satin alir, yahut bir kaybi geri gelir veya kaybindan haber gelir. civcivler, hizmetcilere isaret eder. bir kimse rüyada kirmizi bir horoza rastgeldigini görse, bir hizmetciden istifade eder. bir horoz ile mücadele ettigini gören kimse, bir kimseyle tartisir. horozdan kendisine istenmeyen bir sey isabet etmisse, o kimseden de kendisine horozdan isabet eden seyin miktarinca kötü gördügü bir sey isabet eder
Mesajı Paylaş

Çabucak tabiri paylaşan Muhammet beye teşekkürler. Turgay bey cıkarım yapmak sıze dusuyo :) Mesajı Paylaş

Alıntı Yapo kimsenin erkek bir cocugu olur, yahut bir ev satin alir,

:)))))

Ev almayı düşünüyorum yıl sonu nasipse... Mesajı Paylaş

İnşallah Hayırlısı Olur. Mesajı Paylaş

Teşekkür ederim, tüm rüyalar hayıra gitsin.. Mesajı Paylaş

İnşallah muradınıza erersiniz. Mesajı Paylaş

Teşekkürler Nafız bey. Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Alıntı Yapo kimsenin erkek bir cocugu olur, yahut bir ev satin alir,

:)))))

Ev almayı düşünüyorum yıl sonu nasipse...
Hayırlısı olsun adınıza Turgay beyciğim.. Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Alıntı Yapo kimsenin erkek bir cocugu olur, yahut bir ev satin alir,

:)))))

Ev almayı düşünüyorum yıl sonu nasipse...
Hayırlısı olsun adınıza Turgay beyciğim..


Teşekkür ederim Sn İçmek. Mesajı Paylaş

Eve t yeni konu başlığı rüya tabirleri... ;D Mesajı Paylaş
ben yine ben...

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Eve t yeni konu başlığı rüya tabirleri... ;D
:) :) :) :) :) :) :) Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.