Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi


Reklamlar

Sapanca Gölü Derelerinden çıkan Atıklar şaşırttı

Başlatan mire, 16 Ocak 2012, 20:33:48

« önceki - sonraki »
SAPANCA GÖLÜ DERELERİNDEN ÇIKAN ATIKLAR ŞAŞIRTTI
Sapanca Gölü'nü besleyen derelerde yapılan temizlik çalışmasında çıkan malzemeler görevlileri bile şaşırttı. Derelerden buzdolabı, araç lastiği ve elbiseler çıktı.
Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Sapanca Havzası'nda bulunan derelerin temizlik çalışması ekipleri şaşkına çevirdi. Daha önce İstanbuldere, Yanık, Keçi ve Sarp derelerinde temizlik çalışmaları gerçekleştiren SASKİ ekipleri önceki gün İstanbuldere'de yeniden temizlik çalışması yaptı. SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, dere temizliklerinde karşılaştıkları manzaradan büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Temizlik sırasında damacana su şişeleri, oto lastikleri, buzdolapları, ağzı bağlı çöp poşetleri, elbiseler gibi atıklar bulduklarını ifade eden Keleş, son günlerde yağışların artması üzerine İstanbuldere'nin debisi oldukça yükseldi. Bu da dere yatağına atılmış atıkları Sapanca Gölü'ne taşıdı. Bunun üzerine kısa bir süre önce temizlediğimiz İstanbuldere'yi tekrar temizlemek zorunda kaldık. Özellikle de dere ağzında büyük bir çalışma gerçekleştirerek vatandaşlarımız tarafından atılan bu atıkları göle karışmadan temizledik." diye konuştu.
Göl havzasında ikamet eden vatandaşların çok daha hassas olması gerektiğini kaydeden Rüstem Keleş, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Bir konunun altını çizmek istiyorum. Sapanca Gölü'nü korumak ve en sağlıklı şekilde gelecek nesillere bırakmak sadece kurum olarak bizim çalışmalarımızla mümkün olmaz. Bu konuda mutlaka vatandaşlarımızın duyarlı olması gerekiyor. Sapanca Gölü'nü koruyabilmek için tüm göl havzasının korunması gerekiyor. Bunu da vatandaşlarımızla etkin bir işbirliğiyle gerçekleştirebiliriz."/Duran Savaş-cha
URL: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Mesajı Paylaş


  • Gösterim 1,926 
  • Genel
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.