Reklamlar

Süs tavukları piyasasında yeni bir dönem başlıyor.

Başlatan İLYAS ŞEN, 08 Aralık 2012, 09:57:59

« önceki - sonraki »Evet yanlış okumadınız yeni yepyeni bir dönem. İmkansızlıklar ve zor şartlar insana yeni yeni ufuklar açıyor. Artık ben şehir merkezindeyim tavuk besleyemem dönemi bitiyor. Her hobici için inanılması zor ama gerçek olan bir imkan doğuyor. Detaylar çok yakında açıklanacak !


Mesajı Paylaş


[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com
  • Gösterim 6,278 
  • Kümes Hayvanları Genel
  • 14 Yanıtlar
Şehir merkezindeyim ve evde besleme imkanı olmadığı için bana yeni bir ufuk açılmıyor sanırım ( : Mesajı Paylaş
Edilmiş hakaretin intikamını hemen almaktansa, duymazlıktan gelmek bazen evladır...
Başkalarının kusurlarını tartarken parmağıyla terazinin kefesine bastırmayan insan pek enderdir...

Merakla ve heyecanla bekliyoruz İlyas Bey  ::)  :) Mesajı PaylaşSabredin yakında açıklayacağım.

Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.comÇatlatmayın insanı İlyas bey. Açıklayın lütfen.
Mesajı Paylaş

Abi ben köydeyim komsularımız bos bahceye tavuklar giriyor diye laflanıyorlar inanılmaz bi durum  :) Mesajı PaylaşSen köyde bu durumdaysan şehirdekilerin vay haline.
Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com

evet ilyas usta patlat su bombayı sabrımız kalmadı artık :D ya komsuları kesecez tada tavukları Mesajı PaylaşArkadaşlar sistemin adı fason tavuk çiftliği.

Bu sistemde hem köyde yaşayan hısım akraba talukatımız para kazanacak hemde siz hem sevdiğiniz ırkları besleme imkanı bulacaksınız hemde eğer işinizi iyiplanlayabilirseniz para kazanabileceksiniz.

Sistem karşılıklı anlaşmaya dayalı olmakla birlikte bazı ana temelleri şu şekilde sıralayabiliriz.

1- Beslemek istediğiniz tavuk yada tavuklar tamamen sizin mülkünüzde kalacaklardır.
2- Anlaşmaya bağlı olarak yem maliyetini siz kendiniz üstlenmeniz bakıcı için daha cazip hale gelecektir.
3- Bakım için gerekli olan kümesleri genelde köylerde eskisi kadar yoğun kullanılmayan eski ahırlar içerisinde tadilat yapılarak bakılabilir.
4- Bakıcının bu işten kazancı hiçbir yem maliyeti olmadan tavuklardan elde edilecek yumurtaları size makul bir ücretle satması olacaktır. Siz bakıcıya ödemeyi anlaştığınız periyotlarla aldıınız yumurta adedine göre yapacaksınız.
5- Bu iş için uygun bir bakıcı bulunamaması durumunda bu iş bir sektör haline getirilebilir. Bu işi yapmaya gönüllü köylü kardeşlerimiz hem kendileri para kazanabilir hemde bu sektöre olumlu bir katkı sağlayabilirler.

Bu liste iki tarafın anlaşmasına göre çeşitlendirilebilir veya şekillendirilebilir. Ben üretim sorunumu bu şekilde  aşıyorum. Bu işlemin gerçekleşebilmesi için en önemli gereklilik iki tarafın birbirine güvenmesi ve bakımın yapılacağı köyün adresi sizin ulaşımınızda kolay bir nokta olmasına bağlıdır.

Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.com

#9
İlyas  Bey bu anlattığınız konu tam benim aklıdan geçenler.. Bakması için bahsedilen kişi de  dayım.. Kendisinin Tayakadın da  tavukları vardı.. Onları benim tavuklarla birlikte sattık. Kendisi aslında İstanbul Kemerburgaz Pirinççi Köyü nde  ikamet ediyor..Orada kocaman boş bir ahırı vat.. Fakat ben bırakmaya kıyamıyorum.. Düşünsenize  gidiyorsunuz bir bakıyorsunuz  bütün tavukları sansar boğmuş..  Bence hiç kimse başka  birine bırakmaya kıyamaz..Dayım bile olsa.... :( Mesajı Paylaş
https://www.facebook.com/pages/Hayvanlar-Alemi-Tavuk%C3%A7uluk/539132816158278

bu sanırım ticari bir işe giriyor hobiyi asıyor mesela ben her gün onları görmek seyretmek sevmek istiyorum ama bu sekilde bu mümkün degil bahsi gecen sekilde ise hafta sonu görme imkanı var belki ama bu hobi degil fakat sunu söyleyebilirim

   bir elin nesi var 2 elin sesi var birlikden de kuvvet dogar Mesajı Paylaş

Uygulanabilir bi sistem..

Ancak ben rahat edemem,günde en az iki kez tavuklarımı bizzat bir saate yakın izlemem lazım ;D ;D  İçim rahat etmez yoksa.. Mesajı Paylaş
1975-ANKARA  0537 871 54 85
Gold Brahma,Silver Apanzeller,Sultan,Hamburg,Gold Hamburg,Sultan,Cüce Cochin,Light Sussex,J.Orprington,Ancona,Zibrit,S.Wyondotte,Fayoumi,Blue Jersey,Keklik,Limon,Kırmızı Altın,Gümüş Sülün...Kafamda bu konu ile ilgili şöyle bir proje var.

Bu işi para kazanmak için yapabilecek biri çıkıp ben bu işe talibim diyebilir veya oluşabilecek talebe göre ben bu tarz bir iş kurabilirim.
Öncelikle kendi tavuklarınızı görme konusuna değineyim. Ben şayet bu işi yaparsam şu 24 saat yayın yapan ve yayını internetten izlenebilen canlı görüntü kameralarından koyup dileyenlerin kümeslerini izleme imkanlarının olmasını düşünüyorum.

Bu tarz bir çiftliğe hayvanlarını bırakabilecek kaç kişi çıkar onu merak ediyorum.

Mesajı Paylaş
[IMG]http://i61.tinypic.com/2mpx3sw.png[/img]<br /><br />www.kuluckadunyasi.comİlyas bey sizin verdiğiniz bu fikir ile hiç aklımda yokken yakın bir köydeki akrabam ile görüştüm. Onu ikna etmem zor oldu çünkü canlı hayvan risklidir ölebilir sıkıntı olmasını hayvanlar yüzünden aramızın açılmasını istemediğinden çekimser davrandı biraz. Ama neyseki ikna ettim. Sayenizde komşularımın şikayetlerinden kurtuldum. Allah razı olsun.

Mesajı Paylaş

ilyas bey ben bu işe talibim benim evim şehir merkezine 15 km uzaklıkta 1200m2 arsam var vede tavuk işi gerçekten beni heycanlandırıyor arzu eden arkadaşlarla görüşürüz evim aksaray ilinde Mesajı Paylaş
AHMET KAYA
TEL:05466053243


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.