Haberler:

Türkiye'nin En Büyük Forum Sitesi


Reklamlar

Tavuga Protez Bacak Takıldı

Başlatan M.Münir TOPRAK, 25 Mart 2015, 19:36:00

« önceki - sonraki »
Bir Ayağı Kangren Olan Tavuğa Protez Ayak Takıldı;

Malatya Yeşilyurt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü kliniğine getirilen ve kangren olan ayağı kesilen tavuğa, protez bacak takıldı.Aydemir Gürsoy isimli bir vatandaş tarafından getirilen ve bir ayağı kangren olan tavuğa başarılı bir cerrahi operasyon düzenleyen veteriner ekipleri tavuğun kangren olan ayağını keserek, yerine protez bir ayak taktı.Yeşilyurt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Abuzer Karataş, "Kliniğimize çeşitli hayvanlar getiriliyor, bir vatandaşımız da tavuğunu getirdi. Kendisi için çok önemli olduğunu söyledi. Tavuğundan vazgeçemiyordu, tavuğun ayağında kangrenleşme vardı ve bunun önüne geçilemezdi. Yapmamız gereken ayağını ampute edip tavuğa uygun protez bir ayak takmaktı, biz de bu uygulamayı başarıyla gerçekleştirdik. Tavuk tekrardan yürümeye başladı, vatandaşımız da gayet memnun kaldı. Yaptığımız işin ticari bir değeri yok ama bir vatandaşımızın mutlu olması tavuğun tekrar yürüyecek olması bizi çok fazla mutlu etti" dedi.Tavuğun sahibi Aydemir Gürsoy ise, "Tavuğumun ayağındaki kırıktan dolayı nereye götürsem kes dediler. Tavuğum sağlıklı, ben de tavuğa et gözüyle bakmadığım için internette tedavisinin olduğunu öğrendim ve tavuğumu Yeşilyurt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne getirdim. Yetkililerin alakasından oldukça memnun kaldım" dedi.

[IMG]http://i57.tinypic.com/s2r2v7.jpg[/img] Mesajı Paylaş


www kuluckadunyasi.com
  • Gösterim 2,077 
  • Tavuk
  • 1 Yanıtlar
çok vazgeçemeyeciğim bir hayvan olsa aynı şeyi bende yapabilirdim :) Mesajı Paylaş
GUSHTEREK


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kuluçkadünyası.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Kuluçkadünyası.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.